مقالات

ردیاب آهنربایی خودرو یا ردیاب OBD خودرو کدام بهتر است؟

ردیاب بدون سیم ، ردیاب آهنربایی خودرو یا ردیاب OBD کدام بهتر است؟

ردیاب آهنربایی یا ردیاب OBD خودرو : با توجه به انواع گسترده ردیاب های جی پی اس ، بسیاری از دارندگان اتومبیل یا شرکت های حمل و نقل و سایر شرکت ها که نیاز به مدیریت ناوگان دارند به ردیاب های خودرو برای ردیابی مکان ها و ضد سرقت بودن و ضد جدا کردن و عملکرد هشدار های مختلف نیاز دارند.

اکثرا” سوال آن ها این است که برای نیاز آن ها ردیاب مغناطیسی خودرو مناسب تر است یا ردیاب های دارای سیم کشی و یا OBD . در حال حاضر دو نوع ردیاب جی پی اس در بازار محبوب است. یکی ردیاب های آهنربایی (ردیاب مغناطیسی ردیاب سیار ردیاب مگنتی ) و دیگری ردیاب های OBD خودرو هستند. بنابراین در این مقاله به بررسی این که کدام یکی بهتر است و چه تفاوت هایی با هم دارند و نقاط قوت آن ها در چیست می پردازیم.

 

ردیاب آهنربایی ، ردیاب آهنربایی خودرو

ردیاب مگنتی جی پی اس خودرو یک دستگاه بی سیم است که با توجه به باترب داخلی آن می تواند حتی تا سه سال شارژ نگهداری کند. در حال حاضر ردیاب آهنربایی مدل G910 G907 G903 G902 با داشتن باتری 1500 الی 10000میلی آمپری ساعت از بین 10روز تا  100روز با یکبار شارژ کار می کنند. این مدل ردیاب ها با داشتن مگنت و مغناطیس قوی و سایز کوچک می تواند به سپر ، صندوق عقب ، تایر اضافی و حتی صندلی های ماشین متصل شود. ردیاب آهنربایی به طور طبیعی و نرمال دارای سنسورهای جدا شدن از خودرو و ضربه و لرزش می باشند. دارای ماژول های جی پی اس و AGPS قوی مکان یابی می باشند و احتمال سرقت خودرو را بسیار کاهش می دهند.

 

 

همه ی آن ها دارای جذب قوی و عملکرد ارسال هشدارهای متفوات می باشند و برای بسیاری از صنایع کاربرد فراوانی دارند. برای اطلاع بیش تر در رابطه با کاربرد ردیاب های آهنربایی کلیک کنید. مهم ترین نقطه قوت ردیاب آهنربایی این است که به هیچ گونه نصبی نیاز ندارد و کاربری بسیار راحتی و آسانی دارد.

ردیاب آهنربایی یا ردیاب OBD خودرو

ردیاب OBD خودرو

OBD یک برد دیجیتالی می باشد که روابط بین ورودی و خروجی دیجیتال خودرو و ردیاب می باشد.بارزترین نقطه قوت و ویژگی این مدل ردیاب این است که سیم کشی ندارد و فقط به درگاه ورودی OBD خودرو متصل می شود. اما مشکل این است که سارقین به راحتی می توانند رابط OBD را پیدا کرده و دستگاه را از آن جدا کنند و دیگر این ردیاب امکان ضد سرقتی بودن را ندارند. اما برتری جی پی اس OBD یا ردیاب دیاگ خودرو این است که می تواند داده های جمع آوری شده اتومبیل را تجزیه و تحلیل کرده و دوباره از آن در اتومبیل استفاده کرد.مثلا” سفارشی کردن طرح نگهداری خودرو یا تغییر نحوه نقل قول بیمه خودرو که این توابع در ردیاب های مغناطیسی جی پی اس در دسترس نیستند.

ردیاب آهنربایی یا ردیاب OBD خودرو

 

نتیجه گیری مقایسه دو ردیاب آهنربایی و ردیاب OBD

در یک دیدگاه کلی، ردیاب مغناطیسی آهنربایی در بازار محبوبیت بیشتری دارد. یکی از دلایل عمده هم به این خاطر هست که این ردیاب عملکرد بهتری در ضد سرقت بودن و ضد جداسازی دارد و ضعف آن را می توان با انواع دیگر ردیاب جی پی اس تکمیل کرد.

 

یکی از تفاوت های مهم و اصلی ردیاب آهنربایی خودرو در مقایسه با ردیاب دیاگ خودرو در این است که شما ردیاب آهنربایی را میتوانید در هر وسیله نقلیه یا حتی کیف و چمدان برای ردیابی استفاده کنید اما ردیاب دیاگ یا ردیاب OBD صرفا برای خودرو قابل استفاده می باشد. همچنین یکی دیگر از مشکلات ردیاب دیاگ خودرو تفاوت داشتن سوکت دیاگ خودرو های مختلف است و در نمونه خودروهایی مثل بنز و پورشه یا حتی کامیون های ولوو و یا بنز بدلیل داشته سوکت دیاگ 42 سیم ، شما نمیتوانید از ردیاب دیاگ خودرو موجود در بازار ایران بدلیل متفاوت بودن سوکت استفاده نمایید در حالی که ردیاب مگنتی خودرو قابل استفاده در هر جا و مکانی می باشد.

ردیاب آهنربایی یا ردیاب OBD خودرو

 

قیمت ردیاب آهنربایی خودرو ، راهنمای خرید بهترین جی پی اس آهنربایی خودرو

ردیاب آهنربایی یا ردیاب OBD خودرو : شما میتوانید با ورود به صفحه اصلی محصولات رایان جی پی اس انواع ردیاب های باسیم کشی و بدون سیم کشی _ ردیاب حیوانات _ ردیاب آهنربایی – ردیاب کودک – ردیاب سالمند _ ردیاب خودرو _ ردیاب موتورسیکلت _ ردیاب کامیون و ردیاب کامیونت _ ردیاب پرتابل _ ردیاب پلیسی و ردیاب مغناطیسی _ ردیاب سگ _ ردیاب گربه _ ردیاب شنوددار و دستکاه شنود _ ردیاب اتوبوس _ ردیاب کیف و چمدان _ ردیاب کوهنورد _ ردیاب کندوعسل و … را مشاهده و بر اساس نیاز خود بهترین ردیاب را از شرکت رایان جی پی اس تهیه نمایید.

 

13 دیدگاه در “ردیاب آهنربایی خودرو یا ردیاب OBD خودرو کدام بهتر است؟

 1. vreyro linomit گفت:

  هزینه ردیاب آهنربایی چقدر است

 2. بنظر من ردیاب آهنربایی خودرو خیلی بهتره دیاگ خطاش بالاست

 3. قیمت ردیاب دیاگ خودرو برای پراید ممنون

 4. جی پی اس های دیاگی شنود هم داره ؟ خطاش چقدره؟

 5. mpc-install.com گفت:

  ردیاب دیاگ برای اتوبوس هم وجود داره و اگه هست لطفا قیمت اعلام بفرمایید

 6. kebe.top گفت:

  جی پی اس برای خودرو بنز C200 از نوع دیاگ بهتره و اصلا نصب میشه یا ردیاب آهنربایی بخرم

 7. ردیاب دیاگ خودر بدون دخالت در سیم کشی بدرد لار جرز دیوار میخوره مفتشم گرونه

 8. kebe.top گفت:

  خدا از سر شرکت لندر نگذره که 5 تا ردیاب دیاگ به ما داد همش یا 21 کیلومتر عقبه یا اصلا کار نمیکنه

 9. Sophia گفت:

  دقت ردیاب دیاگ خودرو چقدره و آیا دقیق هست؟ من شنیدم درصد خطاش بالاست

 10. uklianjiang.com گفت:

  ردیا برای موتور دیاگی هم داریم یا فقط ردیاب OBD مال خودرو است

 11. 163.30.42.16 گفت:

  ردیاب OBD چقدر درمیاد قیمتش آیا نصبش راخت هست

 12. kebe.top گفت:

  قیمت ردیاتب دیاگ را می فرمایید

 13. kebe.top گفت:

  ردیاب دیاگ خودرو بهتره یا ردیاب باسیم کشی؟

دیدگاهتان را بنویسید