مقالات

کدام ردیاب برای خودرو شما بهتر است؟

بهترین ردیاب برای خودرو شما کدام است؟

بهترین ردیاب برای خودرو شما کدام ردیاب است؟

احتمالاً فیلم‌هایی را دیده‌اید که در آن شخصی به‌طور مخفیانه قطعه‌ای از سخت‌افزار کوچک را به پایین خودرو یا داخل صندوق عقب می‌چسباند و سپس ماشین دور می‌شود و بوسیله ردیاب متصل شده می تواند محل اختفای ماشین را دنبال کند. یا در بعضی موارد شخص یا نصب ردیاب بصورت سیم کشی در داخل خودرو میتواند به اطلاعات خودرو دسترسی داشته باشد. بنابراین، تفاوت بین این گجت ها و تعداد زیادی از دستگاه های GPS دیگر چیست؟ آیا همه این گزینه های ردیابی GPS موثر هستند؟ بهترین ردیاب برای خودرو شما کدام است؟

و چرا برخی باید به خودرو وصل شوند در حالی که برخی دیگر می توانند ماه ها با باتری کار کنند؟ بیایید نگاهی بیندازیم به انواع ردیاب‌های GPS موجود و محبوب در بازار و اینکه کدام نوع ردیابی GPS برای شما و ماشین شما بهترین است.

لیست قیمت ردیاب خودرو

اصول ردیابی GPS: دستگاه ردیاب چیست؟

GPS به شبکه‌ای از ماهواره‌ها متکی است (هر یک از این ماهواره‌ها سیگنالی را ارسال می‌کنند) که به دور زمین برای تعیین مکان می‌چرخند. سیگنال های ارسال شده از ماهواره ها توسط گیرنده های ویژه ای دریافت می شود که برای مثلث بندی موقعیت آنها در مورد ماهواره ها استفاده می شود. 

با این حال، بسیاری از مردم از GPS به عنوان یک عبارت جامع برای هر چیزی که مکان را محاسبه می کند استفاده می کنند، که باعث سوء تفاهم می شود. برخی از افراد همچنین از این واقعیت که GPS ممکن است برای اهداف مختلف استفاده شود، گیج شده اند. اغلب برای تعیین جهت استفاده می شود که به آن ناوبری GPS می گویند.

بهترین ردیاب برای خودرو شما

 

انواع ردیاب های جی پی اس برای وسایل نقلیه، تجهیزات و دارایی ها

بهترین ردیاب برای خودرو شما: اکثر ردیاب‌های وسایل نقلیه و تجهیزات برای خودروها و ردیاب ها با ابعاد بزرگتر برای ردیابی وسایلی مانند قایق‌ها و تریلرها طراحی شده‌اند. اما هنوز هم می توانند نسبتا کوچک باشند، اغلب کمتر از اندازه یک گوشی هوشمند. و بسیاری از آنها به برق خودرو متصل می گردند. ردیاب های کوچک و جاسوسی خودور با ابعاد ریز می توانند نسبت به سایر ردیاب های بزرگتر ، قابلیت مخفی شدن در مکان های متعددتر در خودرو یا موتور باشند.

 

1.ردیاب دیاگ یا OBD خودرو

ردیاب‌های GPS که به درگاه خودرو متصل می‌شوند، ردیاب‌های GPS پلاگین (همچنین ردیاب‌های GPS OBD) نامیده می‌شوند. از اواسط دهه 1990، همه خودروها در ایالات متحده ملزم به داشتن یک پورت OBD II بودند، جایی که مکانیک‌ها کامپیوتر خود را به آن متصل می‌کنند تا داده‌هایی را از حسگرهای خودرو دریافت کنند. اگرچه محل اتصال OBD در هر وسیله نقلیه متفاوت است، معمولاً در زیر فرمان یا کمی بالای زانوهای راننده یافت می شود.

ردیاب دیاگ خودرو نیز ممکن است برق و داده را از طریق درگاه دریافت کند. ردیاب های دیاگ خودرو جمع و جور هستند، نصب آسانی دارند و می توانند روشن یا خاموش بودن خودرو را تشخیص دهند. این ویژگی به شما این امکان را می دهد که بدون زحمت آن را حذف کرده و در هر تعداد خودرو که انتخاب می کنید از آن استفاده کنید.

نصب صحیح و اصولی ردیاب خودرو

2. ردیاب‌های باسیم کشی و نصبی برای خودرو

ردیاب‌های جی‌پی‌اس وسایل نقلیه (مانند ردیاب خودرو N304 ) مستقیماً به خودرو متصل می‌شوند.

اگر وسیله نقلیه فاقد پورت OBD II باشد، می‌توان از این ردیاب باسیم کشی خودرو مدل N304 استفاده کرد (خودروهای قدیمی ممکن است پورت OBD نداشته باشند و کامیون‌های دیزلی ممکن است از استاندارد OBD جداگانه‌ای استفاده کنند که سازگار نیست). اگر به دنبال یک ردیاب مخفی خودرو هستید، این نوع دستگاه انتخاب شما خواهد بود. آنها می توانند پنهان شوند اما تأثیر منفی بر عملکرد آنها ندارند. آنها اغلب در زیر داشبورد قرار می گیرند زیرا نمی توانند به پورت OBD متصل شوند. با این حال، اگر به درستی نصب شوند، تمام مزایای ردیاب های دیاگ خودرو را حفظ می کنند. ممکن است در برخی موارد، یک جی پی اس خودرو با سیم‌کشی ، آزادی بیشتری نسبت به نوع ردیاب OBD برای کاربران فراهم کند.

صاحبان مشاغل و شرکت‌های مدیریت ناوگان اغلب از ردیاب‌های GPS سیم‌دار برای ردیابی کامیون‌های کار استفاده می‌کنند. علاوه بر این، در زمینه استفاده شخصی، یک ردیاب خودرو سیم‌کشی شده ممکن است بهترین جایگزین برای خانواده‌ای باشد که می‌خواهند وسیله نقلیه دیزلی یا خودروی هیبریدی خود را ردیابی کنند.

لیست قیمت ردیاب خودرو

 

3.ردیاب های GPS قابل حمل با باتری قابل شارژ برای ماشین

ردیاب شارژی بدون سیم دارای باتری داخلی است که به منبع تغذیه خودرو متکی نیست. ردیاب شارژی مگنت دار با قابلیت شنود را می توان در تریلرها، مانند قایق های یدک کش یا موتور سیکلت ها استفاده کرد. آنها ممکن است بر روی کانتینرهای بار، سطل زباله و حتی تجهیزات ساختمانی نصب شوند. باتری های ردیاب های شارژی کاملا قوی هستند و می توانند ماه ها بدون نیاز به شارژ مجدد دوام بیاورند. شما میتوانید بوسیله ردیاب شارژی و قابلیت آهنربایی آن را بر روی مکان های فلزی براحتی نصب نمایید و بوسیله نرم افزار موقعیت مکانی خودرو را در نقشه مشاهده نمایید.

راهنمای خرید ردیاب کوچک ارزان

 

کدام نوع از ردیاب را باید برای ماشین  انتخاب کنم؟

بعد از آشنایی با ردیاب های مختلف، مسئله مهم بعدی این است: کدام یک را انتخاب کنم؟

ما بر اساس مزایا و معایب آنها به این سوال پاسخ می دهیم. با این حال، به خاطر داشته باشید که هدف شما تعیین می کند که کدام نوع ردیاب را انتخاب کنید.

 

مزایای ردیاب دیاگ ماشین (OBD).

نصب بسار آسان و جداکردن ردیاب براحتی از روی وسیله نقلیه. یک ردیاب دیاگ خودرو OBD به شما این امکان را می دهد که بدون زحمت آن را حذف کنید و از آن در وسایل نقلیه مورد نظر خود استفاده کنید و برخی از افراد این راه اتصال را ترجیح می دهند زیرا راه اندازی آن ساده است و به ابزار خاصی نیاز ندارد. به سادگی ردیاب GPS را به پورت OBD وصل کنید.

یکی دیگر از مزایای ردیاب ماشین OBD GPS قابلیت حمل آن است. شرکت های مدیریت ناوگان و سایر حمل و نقل ها از قابلیت جابجایی ردیاب GPS استفاده می کنند. می‌توانید آن را بین خودروها تعویض کنید و فوراً شروع به دریافت داده‌های عیب‌یابی خودرو کنید. همچنین مقرون به صرفه است زیرا برای کار کردن به هیچ پیوست اضافی نیاز ندارد.

 

خلاصه:

نصب آسان
قابل حمل
مقرون به صرفه و همه کاره

 

معایب ردیاب های دیاگ خودرو

به دلیل شکل اتصال و موقعیت خود، ردیاب خودرو OBD به وضوح قابل مشاهده است و ممکن است بیش از حد به پدال های پا نزدیک شود و باعث ایجاد مشکلاتی در رانندگی شود. و همچنین به خاطر داشته باشید که پس از قطع اتصال، ردیاب هر ارتباط یا تماسی را که داشته است از دست خواهد داد. ردیاب GPS پلاگین به راحتی دزدیده می شود زیرا این ردیاب GPS پلاگین بسیار ساده برای برداشتن است، اگر به دست افراد اشتباه بیفتد ممکن است از بین برود و به سرقت برود. در نتیجه، سهولت نصب همیشه مزیتی ندارد.

همچنین به دلیل محل اتصال OBD، هرکسی که بفهمد ردیاب چیست، می تواند به راحتی آن را تشخیص دهد. اگر خودرویی هک شود و دزد متوجه ردیاب خودروی OBD شود، ممکن است به سادگی آن را حذف کرده و نقشه های مخرب خود را اجرا کند.

 

مزایای ردیاب با سیم کشی خودرو

همانطور که از نام آن مشخص است، ردیاب‌های سیم‌دار خودرو مستقیماً به سیم‌کشی خودرو وصل می‌شوند. این تکنیک توسط برخی از کاربران ترجیح داده می شود، به خصوص اگر خودروی آنها فاقد پورت OBD باشد، که برای ردیاب های غیر سیمی مورد نیاز است. ما اشاره کرده‌ایم که اکثر خودروهای جدید فاقد پورت OBD هستند، که یکی از دلایلی است که مشتریان خرید ردیاب خودرو با اتصال به سیم کشی ماشین را ترجیح می‌دهند.

ردیاب ممکن است در هر بخشی از خودرو پنهان باشد، که یک مزیت بزرگ ردیاب با سیم کشی خودرو نسبت به ردیاب دیاگ که به پورت اتصال OBD متصل شده است. هیچ‌کس نمی‌داند محل نصب ردیاب با سیم کشی کجاست، زیرا کابل‌ها قابل مشاهده نیستند، چه رسد به اینکه کجا پنهان شده است. همچنین کسانی که قصد خرید بهترین برای موتور با قابلیت خاموش کن از راه دور را دارند ردیاب باسیم کشی برای موتور یک انتخاب بسیار هوشمندانه می باشد.

خلاصه:

معمولاً در اتومبیل های مدرن بدون پورت OBD استفاده می شود
نیازی به تنظیمات اضافی نیست و ردیاب پنهان است

جلوگیری از سرقت خودرو بوسیله ردیاب

معایب ردیاب GPS سیمی سخت

بر خلاف ردیاب OBD که می تواند بین بسیاری از وسایل نقلیه جابجا شود، ردیاب سیمی و نصب شده در خودرو بدلیل ثابت بودن تنها برای یک خودرو قابل استفاده است. شما نمی خواهید زمان زیادی را صرف حذف نصب و نصب آن در وسیله نقلیه دیگری کنید. ردیاب سیم کشی شده فقط توسط تکنسین ماهر قابل نصب است. و حتی بهترین آنها ممکن است 30 تا 40 دقیقه طول بکشد تا نصب شوند.

 

مزایا ردیاب شارژی قابل حمل خودرو

بهترین ردیاب برای خودرو شما: ردیاب‌های بی‌سیم دارای باتری‌های داخلی قابل شارژ هستند تا بتوانند بدون اتکا به قدرت خودرو کار کنند. این ردیاب بی سیم ضد آب است و می تواند در فضای باز استفاده شود و دارای گواهی استاندارد IP67 است. تریلرها و تجهیزات راه دور از این محصولات سود زیادی می برند. نصب ساده است. می توان آن را در هر مکانی نصب کرد، تا زمانی که بتواند ماهواره های GPS را مشاهده کند و با شبکه تلفن همراه تعامل داشته باشد.

بهترین ردیاب برای خودرو شما

معایب ردیاب GPS قابل حمل با باتری داخلی قابل شارژ

این ردیاب‌های بی‌سیم قابل حمل ممکن است به‌منظور حفظ عمر باتری، اطلاعات را به‌طور مکرر با هم ارتباط برقرار نکنند. هنگامی که یک وسیله نقلیه در حال کار است، آنها هر دقیقه داده ها را از موقعیت مکانی وسیله نقلیه به سرور ارسال می کنند و زمانی که خودرو در حالت پارک است، آنها هر ساعت داده ها را ارسال می کنند.

 

بهترین ردیاب برای خودرو شما

ردیاب کوچک شنود دار برای استفاده شخصی و ردیابی حیوانات خانگی

بسیاری از ردیاب های GPS از نظر اندازه متوسط ​​هستند. جی پی اس شنود دار کودک یکی از انواع ردیاب‌های GPS هستند. برخی از ردیاب های  کودک نیز به اندازه یک ساعت مچی هستند. کوهنوردان و شکارچیان می توانند از آنها برای برقراری ارتباط با مکان خود در مواقع اضطراری استفاده کنند.

درک اینکه چگونه یک دستگاه ردیاب داده های موقعیت خود را به دست می آورد بسیار مهم است. به عنوان مثال، برخی از ردیاب های قلاده ای حیوانات خانگی ممکن است از GPS استفاده کنند در حالی که برخی دیگر از بلوتوث استفاده می کنند. از طرف دیگر، سیستم ردیابی غیر GPS مزایای زیادی را ارائه می دهد. آنها می توانند، برای مثال، یک فندک بسازند. آنها همچنین راه بهتری برای پیگیری کالاهای کوچک هستند.

ردیاب‌های GPS موقعیت خود را در ارتباط با ماهواره‌ها به میزان دقت یک آدرس خیابان نشان می‌دهند. این برای یک ماشین خوب است، اما اگر می‌خواهید بدانید کلیدهایتان در کجای خانه هستند، با یک دستگاه GPS امکان‌پذیر نیست.

خرید کدام ردیاب برای وسیله نقلیه من مناسب است؟

بهترین ردیاب برای خودرو شما: رایان جی پی اس هر سه نوع ردیاب را برای وسایل نقلیه و تجهیزات فراهم می کند. و شما می‌توانید از راه‌حل‌های مبتنی بر داده‌ها سود ببرید، خواه یک شرکت اجاره خودرو، یک عملیات فروش یا یک شرکت حمل‌ونقل را اداره کنید. برای محافظت، نظارت و ردیابی موثر ناوگان خود با تیم فروش ما تماس بگیرید. ما خوشحالیم که هر سوالی در مورد مدیریت ناوگان دارید پاسخ دهیم.