مقالات

آشنایی با کاربرد مهم VHF در ردیاب خودرو

کاربرد VHF در ردیاب ماشین

آشنایی با VHF و کاربرد آن در ردیاب خودرو

VHF به سیگنال های فرکانس بسیار بالا اشاره دارد که در طیف وسیعی از سیستم های ارتباطی، تلویزیون، رادیو و ردیاب خودرو استفاده می شود. برخلاف سیگنال‌های GPS یا GSM، VHF نمی‌تواند بوسیله دستگاه جمر و ضد ردیاب مسدود گردد، که آن را به یک انتخاب جذاب برای سیستم‌های ردیابی خودرو تبدیل می‌کند. جهت آشنایی با کاربرد VHF در ردیاب ماشین با ما همراه باشید:

کاربرد VHF در ردیاب ماشین

VHF چیست؟

احتمالاً در حال حاضر از VHF استفاده می کنید بدون اینکه بدانید: در واقع هر زمان که رادیو را روشن می کنید. با این حال، در حالی که اکثر ما به لطف Sat-Navs با GPS آشنا هستیم، VHF برای بسیاری از مردم یک راز باقی مانده است.

سیگنال های VHF در فواصل طولانی منتقل می شوند و همچنان از طریق موادی مانند بتن، فلز و آجر منتقل می شوند. این باعث می شود که سیگنال VHF بتواند بدون گیرکردن به آجر، بتن یا فلز نفوذ کند.

VHF طول موج کوتاه‌تری نسبت به سیگنال‌های دیگر دارد و امکان ارسال و دریافت سیگنال‌ها را بر روی آنتن‌ها به اندازه کافی برای دستگاه‌های دستی مانند واکی تاکی کوتاه می‌کند. این همچنین به این معنی است که آنها را می توان در دستگاه های امنیتی کوچک از جمله ردیاب خودرو استفاده کرد.

کاربرد VHF در ردیاب ماشین

نحوه کارکرد VHF

از آنجایی که ردیاب ها باید به اندازه کافی کوچک باشند تا به طور مخفیانه روی وسیله نقلیه شما قرار گیرند، آنتن آنها باید به اندازه کافی کوتاه باشد تا بتواند براحتی سیگنال ها را ارسال و دریافت کند. سیگنال های VHF اولین طول موجی هستند که امکان پخش آن وجود دارد. این بدان معناست که فرکانس های طیف الکترومغناطیسی VHF، هر چیزی بین 30 تا 300 مگاهرتز، می تواند در فواصل طولانی منتقل شود. همین موضوع باعث می‌شود که آن‌ها برای ردیابی خودرو و بسیاری از برنامه‌های کاربردی دیگر که به آنها وابسته شده‌ایم عالی باشند.

با وجود همه تبلیغات و تشخیص درباره GPS و اینکه چگونه با ردیابی خودرو و ناوبری ماهواره ای مترادف شده است، سیگنال VHF در واقع قابل اعتمادتر است.


ردیاب خودرو VHF چگونه کار می کند؟

ردیاب اتومبیل VHF با ردیاب اتومبیل GPS معمولی شما متفاوت عمل می کند. در حالی که یک ردیاب GPS به طور مداوم موقعیت خودرو را کنترل می کند، یک ردیاب VHF تنها زمانی فعال می شود که خودرو به سرقت رفته باشد. این را می توان هم مثبت و هم منفی دانست. از طرف دیگر، این امر از حریم خصوصی شما محافظت می کند زیرا مکان شما قابل ردیابی نیست مگر اینکه وسیله نقلیه شما به سرقت رفته باشد. در سمت پایین، قبل از شروع ردیابی، باید خودرو را به عنوان دزدیده شده گزارش دهید. اگر در تعطیلات هستید یا در هنگام دزدیده شدن خودرو خواب هستید، تاخیر در گزارش دهی می تواند به سارقان زمان کافی بدهد تا خودرو را قطعه قطعه کنند و آن را رها کنند.

به همین دلیل است که بسیاری از ردیاب‌های خودرو فناوری VHF و GPS را ترکیب می‌کنند. فناوری جی‌پی‌اس به این معنی است که شرکت ردیاب می‌تواند فوراً در مورد سرقت هشدار داده و با پلیس ارتباط برقرار کند و به‌روزرسانی‌های لحظه‌ای در مورد مکان خودرو ارائه دهد. سیگنال VHF نیز فعال می شود، به طوری که حتی اگر سارقان از مسدود کننده GPS استفاده کنند یا وسیله نقلیه را در پارکینگ زیرزمینی یا کانتینر حمل و نقل پنهان کنند، همچنان می توان وسیله نقلیه را ردیابی کرد.

ردیاب خودرو VHF چه مزایایی دارد؟

محل قرارگیری گسسته

هیچ آنتن قابل مشاهده ای وجود ندارد و نیازی به سیم کشی آن به ماشین نیست، به این معنی که می توان آن را در هر جایی از خودرو پنهان کرد.

 

مقاوم در برابر گیر کردن یا مسدود شدن

VHF را نمی توان توسط کانتینرهای حمل و نقل یا پارکینگ های زیرزمینی مسدود کرد.

 

سازگار با پلیس

همه نیروهای پلیس بریتانیا از VHF استفاده می کنند، بنابراین آنها می توانند به راحتی یک وسیله نقلیه دزدیده شده را ردیابی کنند.

خرید جی پی اس اتومبیل ضد هک

کاربرد VHF در ردیاب ماشین: شما می توانید با ورود به صفحه اصلی محصولات رایان جی پی اس انواع ردیاب های باسیم کشی و بدون سیم کشی _ ردیاب حیوانات _ ردیاب آهنربایی – ردیاب کودک – ردیاب سالمند _ ردیاب خودرو _ ردیاب موتورسیکلت _ ردیاب کامیون و ردیاب کامیونت _ ردیاب پرتابل – ردیاب پلیسی و ردیاب مغناطیسی  را مشاهده و بر اساس نیاز خود ردیاب را از شرکت رایان جی پی اس تهیه نمایید.