مقالات

آیا می توانید یک ردیاب خودرو را خودتان نصب کنید؟

چگونه ردیاب خودرو را نصب کنم؟

چگونه ردیاب خودرو را نصب کنم؟ اگر شما صاحب خودرویی هستید احتمالاً همانند خیلی از افراد دیگر به امنیت خودرو خود فکر نمی کنید. اما با افزایش دفعات سرقت خودرو و خرابکاری، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که به فکر راه‌هایی برای محافظت از وسیله نقلیه خود باشید. یکی از گزینه ها نصب یک ردیاب برای خودرو است که می تواند به شما کمک کند مکان و حرکات ماشین خود را در زمان واقعی کنترل کنید.

در حالی که اکثر ردیاب ها نیاز به نصب حرفه ای دارند، مدل هایی وجود دارد که می توانید خودتان آنها را نصب کنید. بنابر این اگر علاقه مند به افزودن یک ردیاب خودرو بعنوان یک سیستم امنیتی برای خودروی خود هستید، نکات ما را در مورد چگونگی راه اندازی یک سیستم ردیابی GPS برای خودرو خود بخوانید. با انجام چند مرحله ساده و استفاده از ابزار مناسب، می توانید ردیاب خود را در کمترین زمان راه اندازی و نصب کنید.

چگونه ردیاب خودرو را نصب کنم؟

نحوه نصب سیستم ردیابی GPS بر روی خودرو

چگونه ردیاب خودرو را نصب کنم؟ قبل از شروع فرآیند نصب ردیاب GPS جدید خود در وسیله نقلیه خود، به خاطر داشته باشید که هیچکدام از ردیاب ها روی هر وسیله نصبشان یکسان نیست و بنابراین ممکن است روند نصب متفاوت باشد. با این وجود، برخی از اجزای فرآیند رایج در راه اندازی اکثر سیستم های ردیابی GPS وجود دارد:

چگونه ردیاب خودرو را نصب کنم؟

1. تصمیم بگیرید که سیستم ردیابی GPS را در کجا قرار دهید

هنگامی که قصد نصب ردیاب خودرو را دارید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که تصمیم بگیرید دستگاه را در کجای خودرو قرار دهید. اگر نیاز به مکان یابی وسیله نقلیه خود داشته باشید، ردیاب خودرو می تواند مفید باشد، اما قرار دادن دستگاه به درستی برای نتایج مطلوب حیاتی است. اگر نتواند سیگنال ماهواره ای GPS و سیگنال سلولی کافی دریافت کند، دستگاه کار نخواهد کرد.

شما می توانید با ورود به مقاله عواملی که در دقت و عملکرد ردیاب موثر هستند می شوند مراجعه و با مواردی که موجب ایجاد اختلال در ردیاب خودرو می شوند را مطالعه نمایید.

در اینجا چند مکان احتمالی برای نصب ردیاب خودرو وجود دارد:

داخل ستون راننده

زیر صندلی ها

داخل جعبه فیوز

پشت پانل های پلاستیکی درب خودرو

داخل داشبورد

در سپر

روی داشبورد یا طاقچه عقب

اتصال به سقف

اگر از یک دستگاه ردیابی GPS با باتری استفاده می کنید، مطمئن شوید که دستگاه برای شارژ شدن به راحتی دسترسی دارد تا بتوان به طور منظم آن را تازه کرد.

2. دستگاه ردیاب را به منبع برق وصل کنید

دو نوع ردیاب خودرو GPS وجود دارد: ردیاب خودرو با باتری و ردیاب خودرو با سیم سخت. برای هر کسی که می‌خواهد دستگاه ردیابی خود را نصب کند، دستگاه ردیاب آهنربایی GPS با باتری  گزینه بسیار راحت‌تری است. این بدان معنی است که شما باید آن را به طور منظم شارژ کنید و می توانید وسیله نقلیه خود را ردیابی کنید.

با این حال، راه اندازی یک ردیاب ماشین جی پی اس یک فرآیند پیچیده است که فقط باید توسط یک متخصص انجام شود. هر گونه اشتباه در هنگام نصب می تواند باعث عدم کارکرد صحیح ردیاب خودرو یا حتی خرابی آن شود.

برای نصب ردیاب خودرو با سیم، باید این راهنما را دنبال کنید:

یک منبع برق با سیم 12 ولت DC ثابت برای اتصال دسته سیم به فرستنده و گیرنده ردیاب خودرو خود پیدا کنید.

سپس حدود یک اینچ عایق را از سیم قرمز جدا کنید.

از یک جسم نوک تیز استفاده کنید و سیم قرمز را بچرخانید و یک حلقه در پریز برق ایجاد کنید.

اکنون یک اینچ عایق را از انتهای سیم قرمز دستگاه ردیاب خود بردارید.

انتهای سیم قرمز ردیاب GPS خود را بچرخانید و آن را در حلقه ایجاد شده روی منبع تغذیه خودرو قرار دهید.

حلقه را فشار داده و سیم قرمز را به اطراف بپیچانید. آن را با نوار برق بپیچید.

در مرحله بعد، سیم جرقه خودرو را بیابید و آن را به سیم سفید ردیاب GPS خود وصل کنید.

در نهایت، سیم ارت وسیله نقلیه و دستگاه ردیاب را به هم وصل کنید.

3. نصب اپلیکیشن ردیابی

پس از اتمام نصب، باید اپلیکیشن ردیابی خودرو را نیز بر روی گوشی هوشمند خود نصب کنید. هر دستگاه به نرم افزار مخصوص به خود مجهز خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر به بخش دانلود برنامه ردیاب خودرو رایان جی پی اس دستگاه مراجعه کنید. یک برنامه ردیابی به شما امکان می دهد مکان و حرکات خودروی خود را در زمان واقعی ردیابی کنید، بنابر این می توانید در صورت سرقت به سرعت آن را پیدا کنید. بعلاوه، یک برنامه ردیابی می تواند اطلاعات ارزشمندی در مورد عادات رانندگی خودرو در اختیار شما قرار دهد که می تواند به شما در صرفه جویی در هزینه حق بیمه کمک کند.

سوالات کاربردی قبل از نصب جی پی اس ماشین

1 – آیا ردیاب ماشین GPS انرژی زیادی از باتری را تخلیه می کند؟

خوشحال می شوید که بدانید وقتی یک ردیاب GPS را در ماشین خود نصب می کنید، اصلاً باتری زیادی مصرف نمی کند.ردیاب خودرو رایان جی پی اس تنها از مقدار کمی برق برای دستگاه استفاده می کند. علاوه بر این، سیستم ردیاب خودرو رایان می‌تواند بروزرسانی‌هایی را در مورد قدرت باتری خودرو به شما ارائه دهد، بنابراین شما هرگز نگران تامین برق خودرو خود نباشید.

2 – آیا باید دستگاه ردیاب خودرو رایان را شارژ کنم؟

شما نیازی به شارژ دستگاه مدل N304 رایان جی پی اس ندارید. هنگامی که این ردیاب GPS را در ماشین خود نصب کردید، نیازی به شارژ ندارد زیرا انرژی را از باتری می گیرد. به خاطر داشته باشید که اگر دستگاهی را انتخاب می‌کنید که با باتری کار می‌کند، همانطور که در بالا توضیح داده شد، باید گاهی اوقات باتری‌ ردیاب را شارژ کنید.

3 – اگر کسی دستگاه ردیاب خودروی من را پیدا و قطع کند چه؟

پس از نصب ردیاب جی‌پی‌اس در خودروی خود، در صورتی که اتصال آن قطع شد یا به دلایلی از کار افتاد به شما اطلاع داده می‌شود. هر یک از دستگاه ها دارای یک باتری داخلی هستند که به آن اجازه می دهد برای مدت کوتاهی حتی پس از جدا شدن کار کند، به این ترتیب دستگاه همچنان می تواند هشداری مبنی بر حذف آن برای شما ارسال کند.

4 – آیا می توانم از دستگاه در بیش از یک وسیله نقلیه استفاده کنم؟

یکی از چیزهای عالی در مورد ردیاب اتومبیل فندکی رایان مدل G912 این است که نصب و حذف آن بسیار آسان است. این یک تجربه است. اگر متوجه شدید که باید از آن در وسیله نقلیه دیگری استفاده کنید، به سادگی آن را از اولی جدا کرده و به ماشین یا کامیون دیگری اضافه کنید. انجام این کار با دستگاهی که با باتری کار می کند نیز به همین سادگی است. با این حال، تعویض دستگاه‌هایی که به باتری متصل شده‌اند آسان نیست.

5 – آیا هر سال نیاز به پرداخت شارژ است؟

بله، پس از خرید و نصب دستگاه ردیاب خودرو، هر سال هزینه کمی برای اشتراک سرویس پرداخت می کنید. این همه هزینه های عملیاتی از جمله اتصال را پوشش می دهد. هیچ قرارداد و هیچ هزینه پنهانی برای خدمات وجود ندارد. علاوه بر این، سال اول رایگان است.

چگونه ردیاب خودرو را نصب کنم؟

چگونه ردیاب خودرو را نصب کنم؟

صاحبان خودروهایی که می خواهند وسایل نقلیه خود را تا حد امکان ایمن و کارآمد کنند، باید یک سیستم ردیابی وسیله نقلیه GPS را برای خودروهای خود نصب کنند. اگر به دنبال شرکتی هستید که بتواند سیستم ردیابی خودروی شما را نصب کند، رایان جی پی اس بهترین گزینه است. ما خدمات نصب حرفه ای را ارائه می دهیم و همچنین در مورد بهترین روش ها برای نصب ردیاب خودرو در وسایل نقلیه جدید مشاوره ارائه می دهیم.

ما در RAYANGPS طیف وسیعی از محصولات امنیتی خودرو مانند سیستم‌های دوربین خودرو، سیستم‌های ردیابی خودرو، و دستگاه‌های نظارت بر رفتار راننده را متناسب با هر نیاز یا بودجه ارائه می‌کنیم.