مقالات

نصب ردیاب خودرو ،آموزش و راهنما ، رایان جی پی اس

راهنمای نصب ردیاب خودرو

نصب ردیاب خودرو: ردیاب خودرو همانند دزدگیر کاربردی مهم در جهت امنیت وسیله نقلیه شما دارد. امروزه با توجه به آمار سرقت وسایل نقلیه و راه کارهای متعدد سارقان برای سرقت وسیله نقلیه مانند خفتگیری یا سرقت از طریق تصادف ساختگی و … ردیاب خودرو رایان جی پی اس می تواند یک راهکاری مفید در بهبود امنیت وسیله نقلیه شما باشد. ردیابی آنلاین و لحظه به لحظه خودرو و دسترسی به موقعیت آن در هر کجای ایران ، دریافت گزارشات از وضعیت وسیله نقلیه مانند خاموش یا روشن بودن خودرو و یا دریافت هشدار ضربه و حتی اعلام هشدار قطع یا جدا شدن باتری می تواند خیال شما را برای همیشه با خرید این سیستم هوشمند خودرو راحت نماید.

قابلیت آنتی هک و عدم پیدا شدن ردیاب با دستگاه سیگنال یاب یکی از آپشن های مهم ردیاب اتومبیل رایان جی پی اس است که این محصول را از تمام ردیاب های موجود در بازار متمایز کرده است. اما باید توجه داشت که در کنار امنیت بالای ردیاب و کاربرد های مهم آن، نصب ردیاب می تواند نقش بسیار مهم و تعیین کننده ای در جهت امنیت وسیله نقلیه شما باشد. در واقع می تواند گفت حتی نصب ردیاب از کیفیت خود ردیاب هم مهم تر است چراکه اگر شما بهترین ردیاب دنیا را نیز خریداری کرده باشید اما نصب ردیاب بر روی خودرو شما بصورت اصولی انجام نشده باشد براحتی توسط سارقان شناسایی و غیر فعال می گردد.

نصب ردیاب خودرو

مهم ترین مسئله در نصب ردیاب خودرو

قبل از آنکه ردیابی را بخرید لازم است که رزومه شرکت را بررسی کنید. معمولا بیشتر شرکت ها نصب را به دست نصاب های ناوارد می دهند و امنیت وسیله نقلیه شما برای آنها هیچگونه اهمیتی ندارد. پس اولین توصیه در جهت خرید ردیاب خودرو شرکتی است که دارای تکنسین های متخصص ردیاب باشد و خود شرکت علاوه بر فروش محصول کار نصب ردیاب را بر روی خودرو یا موتورسیکلت شما انجام دهد و دارای خدمات نصب و پشتیبانی باشد. نصب ردیاب بوسیله تکنسین های متخصص می تواند نقش مهمی در امنیت خودرو شما داشته باشد تا براحتی توسط سارقان ردیاب پیدا و غیر فعال نگردد.

تکنسین های حرفه ای ردیاب با تجربه بالا می دانند که ردیاب را در کجای وسیله نقلیه شما باید نصب و مخفی کنند و سیم کشی ردیاب را از کجای دسته سیم کشی خودروی شما انشعاب و متصل نمایند. مخفی کردن ردیاب در جای مناسب و پنهان خودرو و جمع کردن سیم کشی ردیاب بصورت فابریکی کارخانه همانند سیم کشی اصلی خودروی شما از موارد بسیار کلیدی در نصب اصولی یک ردیاب خودرو است. شرکت رایان جی پی اس با داشتن تکنسین های متخصص و کاملا حرفه ای می تواند یک انتخاب مناسب برای شما مالکان خودرو برای خرید ردیاب باشد. خدمات طلایی در نصب ردیاب برای 7 سال متوالی در ایران از امتیازات خرید مستقیم ردیاب از رایان جی پی اس با نصب رایگان می باشد. شما می توانید جهت مشاهده رزومه شرکت رایانجی پی اس به کانال اینستاگرام ما به لینک زیر مراجعه نمایید.

GPS.GPRS.RADYAB@

چرا باید ردیاب خودرو بخرید؟

ساده ترین راهکار برای نصب ردیاب

شما می توانید دو نوع ردیاب را برای امنیت خودرو خود خریداری و نصب نمایید. ردیاب خودرو نوع اول با سیم کشی می باشد که ثابت است و نیاز به تکنسین متخصص دارد برای نصب. نوع دوم خرید ردیاب آهنربایی برای خودرو می باشد که نیاز به نصب و یا سیم کشی ندارد و بوسیله آهنربا براحتی در هر نقطه خودرو بر روی فلز قابلیت اتصال را دارد.

نصب ردیاب آهنربایی خودرو

داخل داشبورد

داشبورد محبوب ترین مکان برای نصب ردیاب خودرو است زیرا به راحتی پنهان می شود و همچنان می تواند به طور موثر داده های زمان واقعی را از این مکان منتقل کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که داشبورد را باز کنید، یا از شخصی بخواهید این کار را برای شما انجام دهد، ردیاب GPS خود را قرار داده و پنهان کند، و مطمئن شوید که همه چیز را قبل از رفتن به حالت اولیه خود برمی گردانید.

نصب ردیاب ماشین در داخل سپر اتومبیل

سپر خودرو مکان نسبتاً آسانی برای قرار دادن ردیاب GPS بر روی خودرو است و به احتمال زیاد یافت نمی شود مگر اینکه راننده وسیله نقلیه درگیر تصادف شود. بسیاری از افراد سپر عقب را انتخاب می کنند، اما جلو نیز گزینه خوبی برای دستگاه های ردیابی است. اگر تصمیم دارید دستگاه ردیاب مغناطیسی را در سپر جلو یا عقب خودرو پنهان کنید، نیازی به جدا کردن چیزی ندارید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که دستگاه را در محل قرار دهید، مطمئن شوید که ردیاب GPS قابل مشاهده نیست، بررسی کنید که سیستم کار می کند و از آنجا دور شوید.

نصب ردیاب خودرو در داخل صندوق عقب

در صندوق عقب خودرو فضای زیادی برای دستگاه ردیاب GPS وجود دارد، پس چرا از آن برای نصب GPS مخفی استفاده نکنید؟ این یکی از بهترین گزینه ها برای قرار دادن ردیاب آهنربایی خودرو در داخل ماشین است و همچنین رایج است. بهترین نقطه در صندوق عقب برای دستگاه های ردیاب GPS مخفی درست پشت صندلی های عقب است، به خصوص اگر این قسمت از پلاستیک ساخته شده باشد نه فلز. مقدار زیادی فلز می تواند مانع دریافت و توانایی سیستم GPS برای ردیابی شود، بنابراین این را در نظر داشته باشید.

نصب ردیاب سیار خودرو در داخل کوسن صندلی ماشین

بهترین محل نصب ردیاب ماشین : قرار دادن ردیاب سیار در داخل صندلی ماشین می تواند یک مکان بسیار مناسب جهت مخفی کردن جی پی اس باشد. کافی است که از پشت صندلی و با بردن ردیاب به زیر روکش صندلی ، جی پی اس را در داخل صندلی خودروی خود جاساز و مخفی نمایید. قطعا این مکان هرگز به ذهن سارقان خودرو نخواهد رسید که ممکن است شما ردیاب را در داخل صندلی ماشین خود مخفی کرده باشد.

نصب ردیاب خودرو

نصب ردیاب خودرو کوچک در داخل آفتابگیر ماشین

اگر سعی می کنید محل نصب ردیاب کوچک خریداری شده شما کاملا مخفی باشد ، این مکان آسان، راحت است و انتقال اطلاعات ماهواره ای  ردیاب را عالی و در زمان واقعی به شما می دهد. ابتدا دستگاه را با بستن آن، ترجیحاً در سمت سرنشین خودرو، روی آفتاب گیر قرار دهید و سپس مطمئن شوید که داده ها را به درستی ارسال می کند. اگر به طور مخفیانه ماشین شخصی را ردیابی می کنید، این بهترین مکان برای نصب ردیاب خودرو آهنربایی شما نیست. اگر اینطور است، مکان های بسیار بهتری مانند زیر صندلی خودرو یا در داخل قابل فرمان خودرو  می توانید ردیاب را جاساز و نصب نمایید.

همچنین شما میتوانید در این مکان از ردیاب کوچک حیوانات که ابعاد کوچک تر و وزنی سبک تر نسبت به سایر ردیاب ها دارد استفاده نمایید.

نصب ردیاب خودرو در زیر خودرو بر روی شاستی

قرار دارد ردیاب آهنربایی خودرو در زیر خودرو یکی از بهترین مکان‌هایی است که می‌توانید انتخاب کنید، به همین دلیل است که بسیار رایج است. با هیچ چیز پوشانده نشده است، بنابراین  بعید است که سارق خودرو بتواند آن را در این مکان پیدا کند. اگر ردیاب آهنربایی شما مانند مدل G904 دارای آهنربای قوی باشد، به راحتی نمی افتد.

نصب ردیاب خودرو با سیم کشی

قبل از نصب ردیاب GPS، ابتدا باید تصمیم بگیرید که دستگاه قرار است در کجای خودرو قرار گیرد. به خاطر داشته باشید که باید مکانی را انتخاب کنید که پنهان و محتاطانه باشد، اما همچنان کاربردی باشد.

در اینجا چند مکان احتمالی وجود دارد:

زیر خودرو در گلگیر

زیر صندلی ها

پشت کیلومتر

پشت دریچه پلاستیکی بخاری

پشت داشبرد سمت شاگرد

پشت جعبه فیوز در بغل قاب فرمان

جعبه فرمان پشت برق سوییچ

چراغ سقف

محل نصب ردیاب خودرو

مرحله شماره 1

ابتدا سوییچ ماشین خود را خاموش کنید. این برای اطمینان از این است که وقتی ردیاب GPS خود را به ماشین وصل می کنید، برق جریان نخواهد داشت تا در صورت اتصال سیم کشی ردیاب شما نسوزد.

مرحله شماره 2

قاب و درپوش های داشبورد خودروی خود را که در زیر فرمان خودرویتان قرار دارد بردارید. در اینجا سیمی را که برای اتصال ردیاب GPS خود استفاده خواهید کرد، پیدا خواهید کرد. برای تست برق از مولتی متر یا تستر استفاده نمایید.

مرحله شماره 3

هنگامی که قاب و درپوش ها را جدا کردید، سیم احتراق و سیم برق ثابت را پیدا کنید. این دو سیم به سوئیچ خودروی شما وصل می شوند. می توانید نمودار سیم کشی خودروی خود را که توسط سازنده ارائه شده است بررسی کنید تا سیم های صحیح را بیابید.

مرحله شماره 4

معمولا در تمام ردیاب ها سیم قرمز برق ثابت باطری می باشد و کافی است سیم قرمز جی پی اس را به سیم برق مستقیم در سیم کشی خودرو متصل نمایید. حتما جهت تست برق ثابت خودرو سوییچ را ببندید و درب خودرو نیز همگی بسته باشند تا در صورت داشتن خودرو به برق تایمر ، جریان برق تایمر خودرو کاملا قطع شده باشد تا براحتی بتوانید سیم برق اصلی خودرو را تشخیص و پیدا کنید.

مرحله شماره 5

برای اطمینان از اینکه از سیم برق برگشت سوییچ استفاده می کنید، از مولتی متر استفاده کنید. زمانی که سوئیچ شما خاموش است، مقدار درجه مولتی متر شما باید صفر باشد و پس از روشن شدن سوئیچ احتراق تا حدود 12 ولت افزایش یابد.

مرحله شماره 6

معمولا در اکثر ردیاب ها سیم سفید به برق برگشت سوییچ خودرو متصل می گردد. حال سیم سفید ردیاب خود را به سیم برق برگشت سوییچ متصل نمایید. با استفاده از یک نوار برقی آن را ببندید تا اتصال را محکم ببندید. از این روش باید برای سیم قرمز ردیاب نیز استفاده شود.

مرحله شماره 7

در مورد سیم مشکی ردیاب خودرو، یک ترمینال حلقه روی آن قرار دهید. سیم سیاه به عنوان اتصال بدنه و منفی شما عمل می کند، بنابراین آن را با استفاده از یک پیچ خودکار به هر فلزی که در داشبورد پایینی قرار دارد متصل کنید.

مرحله شماره 8

حال شما می توانید کیت ردیاب را در روی سیم کشی و با استفاده از بست زیپی متصل کنید یا با استفاده از چسب دو طرفه در پشت کیلومتر خودرو متصل نمایید. فقط مواظب باشید ردیاب را در زیر قطعات فلزی قرار ندهید زیرا قرار دادن آن در زیر فلزات منجر به اتصال ضعیف تر جی پی اس با ماهواره می شود زیرا سیگنال های GPS از فلز عبور نمی کنند.

مرحله شماره 9

حتما قبل از اتمام کار نصب جی پی اس بر روی ماشین تست روشن بودن سیم کارت در داخل ردیاب و سالم بودن ردیاب را انجام داده و در صورت لزوم از ردیاب یک لوکیشن پیامکی برای تست سلامت ردیاب نیز انجام دهید و در آخر ردیاب و سیم کشی ردیاب را جمع کنید.

نصب ردیاب خودرو