مقالات

ردیاب آتش نشان ، ضرورت استفاده از ردیاب برای آتش نشان ها

ردیاب برای نظارت و کنترل آتش نشان ها

ردیاب آتش نشان : امروزه، استفاده از انواع ردیاب ها تنها برای مدیران ناوگان، والدین، صاحبان حیوانات اهلی، علاقه مندان به هواپیماهای بدون سرنشین، سازمان ها و … نیست.امروزه، با افزایش تعداد مزایای ارائه شده توسط نرم افزار مدیریت ناوگان، تعداد فزاینده ای از ادارات دولتی به مدیریت ناوگان روی آورده اند تا عملیات خود را ساده کرده و خدمات را سریعتر به اعضای جامعه ارائه دهند. سازمان های آتش نشانی یکی از بسیاری از نهادهای دولتی هستند که از اتکای فزاینده به ردیابی ناوگان GPS بهره می برند.

ردیاب آتش نشان

کنترل و محدودسازی حجم عظیم آتش در مساحت های بالا نیاز به نیروی انسانی آموزش دیده و تجهیزات کامل و به روز دارد. در چنین شرایطی هر «آتش نشان» باید قادر به درک درست شرایط باشد، به درستی موقعیت یابی کند و موانع جلوگیری کننده از فرآیند مبارزه با آتش را شناسایی کند. به همین دلیل امروزه ادارات آتش نشانی از تجهیزات مدرن و به روز برای مبارزه با آتش در عملیات های خود استفاده می کنند. ردیاب‌های جی‌پی‌اس در اطفای حریق اکنون نقش حیاتی در کمک به قهرمانان امروزی ما با هدایت نجات‌ها در صورت لزوم، برنامه‌ریزی عملیات آنها، مکان‌یابی و هدایت پرسنل به نقاط داغ و ارسال کمک‌های اضافی به مکان دقیق بازی می‌کنند.

ردیاب آتش نشان

نقش ردیاب خودرو در نجات جان انسانها

امروزه ردیاب های خودرو و ردیاب شخصی از جمله این تجهیزات مدرن می باشند. ردیاب های GPS نقش مهمی را در عملیات های آتش نشانی در راستای راهنمایی آتشنشانان در صورت لزوم، برنامه ریزی عملیات، مکان یابی و هدایت پرسنل آتش نشانی به نقاط هدف و ارسال نیروهای پشتیبانی به مکان حادثه دیده ایفا می کنند.

در گذشته آتش نشانان بر اساس تعیین موقعیت بر روی نقشه های توپوگرافی به سمت محل حادثه حرکت می کردند. اگرچه این طرح ها کاملا دقیق نبودند و ارائه آنها زمان بر بود، با این وجود آنان به جنگ آتش می رفتند و مسلما با مشکلات زیادی روبرو می شدند. ولی در دنیای امروز فناوری ردیابی جی پی اس به اثر گذاری بیشتر نقشه ها کمک می کند. سرعت عمل در خاموش کردن آتش بسیار مهم است زیرا لحظه به لحظه بر وسعت آتش افزوده شده و مهار آن سخت تر و سخت تر می شود . آتش نشانان به کمک ردیاب ها می توانند هر چه سریعتر آتش را مهار کرده و علاوه بر اینکه از بروز خساراتهای مالی و جانی بسیار هنگفت جلوگیری می کنند، امنیت جانی پرسنل خود را نیز فراهم آورند.

براساس آخرین آمار منتشر شده از سازمانFEMA، سالانه بر آمار آتش سوزی و خسارت های مالی و جانی آن در جهان افزوده می شود ولی وجود فناوری های پیشرفته ردیاب جی پی اس و استفاده از دستگاه ردیاب شخصی و ردیاب خودرو باعث کم شدن این آمار شده اند زیرا وجود دستگاه ردیاب می تواند کمک بسزایی به مهار آتش و هم چنین جان آتش نشانها بکند. هر آتش نشان می داند که رادیو یک راه نجات است. در واقع، برخی از رادیوها ردیابی GPS را یکپارچه کرده اند – که زمینه را برای ردیابی آتش نشانان از طریق مکان یاب GPS فراهم می کند. اما اینکه آیا GPS برای ردیابی آتش نشانان ایده آل است یا خیر هنوز مورد بحث است.

ردیاب آتش نشان

نحوه استفاده آتش نشانان از ردیابی وسیله نقلیه برای پیدا کردن مسیر GPS

ردیابی ناوگان GPS می تواند در این مورد کمک کند. با استفاده از ردیاب‌های GPS بر روی خودروهای آتش‌نشانی و خود آتش‌نشان‌ها، همراه با فناوری نقشه‌برداری زنده، خدمه آتش نشانی می‌توانند پرسنل خود را تحت نظر داشته باشند و در صورتی که آتش از کنترل خارج شود یا یک متخصص امداد در دود و مه گم شود، شانس بهبود موفقیت‌آمیز را افزایش می‌دهد. . اطلاعات موقعیت مکانی دقیق از طریق ردیابی آتش نشان نیز به ارتباط بهتر منجر می شود و ارتباط بهتر باعث نجات جان افراد می شود.

نقشه ها از دیرباز ابزار مهمی برای آتش نشانان بوده اند و اکنون با ظهور ردیابی GPS، کارایی بیشتری دارند. روش قدیمی پرواز بر فراز آتش بود، در حالی که آن را بر روی نقشه های توپوگرافی ترسیم می کرد. اما این طرح ها کاملاً دقیق نیستند و رندر شدن آنها زمان می برد. دود اغلب دیدن محیط آتش را به وضوح دشوارتر می کند. تصور کنید که با استفاده از این نقشه‌ها و بدون اینکه بدانید چه مقدار زمین درگیر است، سعی در مبارزه با آتش سوزی خشمگین جنگل دارید!

ردیاب آتشنشان

تماس با آتش نشانان برای کمک بیشتر

ردیاب های GPS در آتش نشانی می توانند به سرعت مکان مناسب را برای آنها ارسال کنند و موقعیت های خدمات اضطراری را مخابره کنند. ردیاب‌ها موقعیت‌های جغرافیایی واقعی خودروهای آتش‌نشانی را تحویل می‌دهند و به اعزام‌کننده‌ها کمک می‌کنند تا تشخیص دهند کدام خدمه نزدیک‌تر به موقعیت فوری برای اعزام به حادثه هستند.

در مواقع اضطراری باید آتش نشانان با حداقل تاخیر در صحنه حضور داشته باشند. با استفاده از ردیاب‌های GPS در اطفای حریق، خدمه می‌توانند حتی زمان‌های واکنش را ردیابی کنند تا ببینند آیا آنها به سرعت مناسب هستند یا خیر. علاوه بر آن، گروه های آتش نشانی اکنون می توانند مدت زمان توقف آتش را ثبت کنند. این داده ها برای کمک به خدمه آتش نشانی در تصمیم گیری آگاهانه در مورد تمرکز آموزش و بهبود تلاش های خود در آتش سوزی بعدی مهم هستند. با این حال، هنگامی که آتش نشانان به محل آتش سوزی می رسند، ردیابی زمان لازم برای متوقف کردن آتش اولین اولویت نیست.

با ردیاب های GPS در آتش نشانی، مرکز فرماندهی می تواند به طور خودکار این داده ها را دریافت کند.

اکنون آتش نشانان و کامیون های آتش نشانی را به ردیاب های GPS مجهز کنید

مردان و زنانی که زندگی خود را برای دیگران به خطر می اندازند، شایسته بهترین استانداردهای ایمنی هستند. ردیاب های GPS ما را اینجا ببینید.

ردیابی و ارتباطات برای آتش نشانان ، جان انسان ها را نجات می دهد

آتش نشانی یک تجارت خطرناک است و آتش نشانان برای کمک به جلوگیری از حوادث ناگوار به یکدیگر متکی هستند. هنگام مبارزه با آتش سوزی، ارتباط ضعیف می تواند منجر به آسیب جدی و حتی مرگ شود. شرایط در آتش‌سوزی‌های جنگلی یا آتش‌سوزی‌های آتش‌سوزی برای گم شدن آتش‌نشانان بسیار مهم است. دود غلیظ دید را تحت تأثیر قرار می دهد و دید ضعیف در یک میدان بدون نشانه منجر به گم شدن پرسنل امداد می شود. از طریق ردیاب های GPS در آتش نشانی، آتش نشان ها می توانند پرسنل خود را ردیابی کنند و در صورت خارج شدن آتش از کنترل یا گم شدن یک متخصص امداد در دود و مه، شانس بهبود موفقیت آمیز را افزایش دهند.

نقش ردیاب های GPS در آتش نشانی برای نجات جان افراد و بهبود ارتباط

از طریق ردیاب های GPS در اطفاء حریق، خدمه می توانند ترافیک، آب و هوا و شرایط جاده را در زمان واقعی مشاهده کنند تا از خطرات و ترافیک جلوگیری کنند. یافتن بهترین مسیر برای آتش نشانان به ایستگاه های آتش نشانی و افراد در معرض خطر کمک می کند زیرا باعث افزایش کارایی و کاهش هزینه ها می شود. رسیدن سریع به صحنه اغلب به معنای تفاوت بین یک تراژدی و یک نجات موفق است.

از سوی دیگر، ناظران به راحتی می توانند محل آتش سوزی را ببینند و با تیم های حاضر در میدان ارتباط برقرار کنند. این کار پیدا کردن افرادی که ممکن است به دام افتاده باشند و رسیدن به آنها قبل از اینکه خیلی دیر شود بسیار آسان تر می کند. با داشتن داده های ردیابی دقیق در مورد گزینه های مسیر، ادارات آتش نشانی می توانند تصمیمات بهتری برای برنامه ریزی مسیرهای آینده بگیرند.

مسیریابی برای رسیدن سریعتر ماشین های آتش نشانی به صحنه آتش سوزی با ردیاب مغناطیسی خودرو

رسیدن سریع به صحنه حادثه و در کوتاهترین زمان ممکن می تواند از یک فاجعه ی بزرگ جلوگیری کند و یک عملیات موفق را با کمترین خسارت جانی و مالی را در پی داشته باشد. ردیابی ماشین آتش نشانی همچنین به خدمه آتش نشانی کمک می کند تا تجهیزات خود را بهتر به محل حادثه اعزام کنند. وقتی صحبت از آتش سوزی می شود، رسیدن سریع به صحنه اغلب به معنای تفاوت بین یک تراژدی و یک نجات موفق است. سیستم‌های ردیابی ناوگان جی‌پی‌اس می‌توانند به خدمه آتش نشانی کمک کنند تا کارآمدترین مسیر را به یک مکان ردیابی کنند، در حالی که داده‌هایی درباره زمان‌های پاسخ ارائه می‌دهند تا تیم بتواند در صورت نیاز تلاش کند تا زمان‌های پاسخ را بهبود بخشد.

با داشتن اطلاعات ردیابی دقیق در مورد گزینه های مسیر، ایستگاه های آتش نشانی می توانند تصمیمات بهتری برای برنامه ریزی مسیرهای آینده بگیرند.رانندگان ماشین آتش نشانی به کمک جی پی اس خودرو می توانند از شرایط جاده، آب و هوا و ترافیک به صورت لحظه به لحظه و آنلاین با خبر شوند و کوتاهترین و بهترین مسیر را به محل حادثه انتخاب کنند. ادارات آتش نشانی می توانند با داشتن اطلاعات دقیق ردیابی در مورد گزینه های مسیر، برای برنامه ریزی مسیرهای آینده نیز تصمیمات بهتری بگیرند. مثلا اگر داده‌ها نشان دهد که یک مسیر خاص معمولاً شلوغ است و باعث تأخیر می‌شود، تیم می‌تواند دفعه بعد که تماسی در آن منطقه از شهر برقرار می‌شود، برنامه‌های جایگزین انجام دهد.

ردیابی زمان پاسخگویی خودکار با کمک بهترین ردیاب آهنربایی

ردیابی GPS علاوه بر کمک به خدمه آتش نشانی در یافتن مؤثرترین مسیرها، به ردیابی زمان پاسخگویی کمک می کند. یک خدمه آتش نشانی باید با کمترین تأخیر در شرایط اضطراری واقعی آتش سوزی در صحنه حضور داشته باشند و نرم افزار مدیریت ناوگان به ردیابی زمان پاسخ برای بررسی سریع بودن مناسب کمک می کند.

داده های دقیق در خصوص زمان حضور آتش نشان در محل حادثه

علاوه بر ردیابی مدت زمانی که طول می کشد تا به محل حادثه برسند، گروه های آتش نشانی باید بدانند که پس از رسیدن به صحنه چه مدت طول می کشد تا آتش را متوقف کنند. با این حال، هنگامی که آتش نشانان به محل آتش سوزی می رسند، ردیابی زمان لازم برای متوقف کردن آتش اولین اولویت نیست. با این حال، این داده ها برای کمک به خدمه آتش نشانی در تصمیم گیری آگاهانه در مورد تمرکز آموزشی و بهبود تلاش های خود در آتش سوزی بعدی مهم هستند. زمانی که آتش یک ساختمان را می سوزاند، هر ثانیه مهم است!

با فناوری ردیابی کامیون آتش نشانی، که به طور خودکار زمان لازم برای رسیدن به آتش سوزی و زمان حضور خدمه در محل را ردیابی می کند، رهبری ایستگاه آتش نشانی به طور خودکار داده های مورد نیاز برای ردیابی این اطلاعات را دریافت می کند، حتی اگر به زمان بندی فکر نکنند.

ارسال گروه پشتیبانی در صورت نیاز

در عملیات های بزرگ ممکن است نیروهای کمکی بیشتری لازم باشد از این رو رهبر گروه می تواند به کمک جی پی اس ردیاب خودرو به سرعت اطلاعات کامل و دقیقی از مکان حادثه برای ایستگاه های آتش نشانی ارسال کند تا نزدیکترین گروه پشتیبانی به سرعت به کمک آنها بیایند.

مسلما آتش سوزی در جنگل ها میتواند باعث بروز خساراتهای بسیار هنگفتی شود زیرا اگر به موقع آتش مهار نشود ممکن است زمین های اطراف را هم در برگیرد و رفته رفته وسعت آتش سوزی بزرگتر و بزرگتر شود و حتی باعث خسارات مالی و جانی هنگفتی شود که سالهای سابل اثرات آن باقی بماند و علاوه بر آن حیوانات جنگل هم از این خسارات جان سالم به در نمی برند استفاده از ردیاب برای آتش نشان ها می تواند خیلی کار آمد و مفید باشد. زیرا هنگام آتش سوزی بسیار مهم است که بتوانید سریعا آتش را مهار کنید و امنیت جان آتش نشانها را فراهم کنید.

استفاده از ردیاب برای آتش نشان ها ؛ ارزانترین ردیاب

طبق آماری که سازمان FEMA منتشر کرده است سال به سال آمار آتش سوزی در جهان بیشتر می شود اما با روی کار آمدن تکنولوژی ردیاب جی پی اس و استفاده از دستگاه ردیاب شخصی و ردیاب خودرو باعث کم شدن این آمار شده است زیرا وجود دستگاه ردیاب می تواند کمک شایانی به مهار آتش و هم چنین جان آتش نشانها بکند.

ضعف ردیاب مگنتی خودرو برای استفاده آتشنشان ها در ردیابی

ردیابی GPS با رادیو می تواند برای مکان یابی اعضای تیم در محیط های بیرونی مانند آتش سوزی کار کند. GPS همچنین می تواند به مکان یابی نزدیکترین دارایی ها به یک مکان معین کمک کند، اگر سیستم شناسایی و اعزام کلی دارایی دارای قابلیت GPS باشد.

با این حال، هیچ فناوری نمی تواند در خلاء کار کند.

برای مثال، همه زیرساخت‌های ارتباطی ایمنی عمومی قابلیت ماهواره را ندارند. بنابراین، پیوند مستقیم با شبکه ماهواره ای GPS ممکن است در دسترس نباشد. ردیابی GPS ممکن است همچنان قابل اجرا باشد. با این حال، انتقال داده های مکان به فرمانده حادثه به برنامه ریزی و زیرساخت بیشتری نیاز دارد.

هنگامی که آتش نشانان وارد ساختمان می شوند، GPS به سرعت غیر قابل اعتماد می شود. برای کار مؤثر، GPS به خط دید با آسمان و توانایی اتصال به بیش از یک ماهواره GPS نیاز دارد. درست مانند تلفن‌های همراه در داخل بتن و فولاد یک ساختمان، جی‌پی‌اس ادغام شده در رادیو به اندازه کافی در داخل یک سازه مؤثر نیست تا جان کسی را روی این فناوری شرط بندی کند.

پرداختن به این حوزه ایمنی آتش نشان بسیار مهم است زیرا اکثر حوادثی که نیاز به نجات پرسنل دارند در یک سازه رخ می دهند. از آنجایی که مناطق شهری به دنبال توسعه متراکم تر و ساختارهای با کاربری مختلط هستند – برای مثال خرده فروشی در زیر واحدهای مسکونی – چشم انداز ورود آتش نشان ها به محیط های پیچیده داخلی خطرات را در ردیابی و مکان یابی آتش نشانانی که نیاز به نجات دارند افزایش می دهد.

ردیاب آتش نشان

سنسورهایی برای ردیابی آینده مختص آتش نشان ها

خوشبختانه، فناوری جدیدی در حال ظهور است که مشکل ردیابی آتش نشانان را تحت هر شرایطی، در خارج یا داخل ساختمان برطرف می کند. این فناوری شامل ماژول‌های حسگر است که روی کمربند آتش‌نشانی پوشیده می‌شوند. ماژول ها حاوی حسگرهایی مانند شتاب سنج و فشارسنج برای تولید اطلاعات مکان هستند و اغلب می توانند با یکدیگر در یک شبکه مش برای تولید اطلاعات مختصات هماهنگ شوند. سپس نرم افزار آن عکس فوری از این اطلاعات را از طریق رادیو به زیرساخت فرماندهی توزیع می کند. در برخی مواقع، این فناوری می تواند مستقیماً مانند فناوری GPS ذکر شده در بالا، مستقیماً در رادیو گنجانده شود. با این حال، آن نقطه ادغام مدتی در آینده است.

فناوری حسگر بسیار سریعتر از آنچه که برای چرخه های ارتقاء رادیویی عملی است در حال بهبود است. در حالی که این سیستم مکان یابی ماژول حسگر در حال حاضر فقط برای اهداف آموزشی توصیه می شود، امکان استقرار کامل آن فقط یک مسئله زمان است. آتش نشان ها جان خود را برای کمک به دیگران به خطر می اندازند. فناوری مکان و ردیابی در حال حاضر وجود دارد، و به سرعت در حال تکامل است تا اطمینان حاصل شود که زندگی آنها محافظت می شود. اکنون زمان گنجاندن آن در مدیریت تاکتیکی و برنامه ریزی زیرساخت است.

ردیاب آتش نشان

مزایای استفاده از ردیاب برای آتش نشان ها:

۱- ردیاب خودرو برای ماشین آتش نشانی:

اینکه ماشین آتش نشانی بتواند هر چه سریعا خود را به محلی که آتش سوزی رخ داده است برساند خیلی حائز اهمیت است اگر آتش سوزی در محل سکونت انسانها باشد مسلما مهار نکردن آتش حتی باعث به خطر افتادن جان انسانهای دیگر می شود و حتی اگر آتش سوزی در جنگل ها رخ دهد نه تنها آتش جنگل ها را تهدید می کند بلکه می تواند خطر بسیار بسیار جدی برای اکوسیستم باشد و همچنین باعث به خطر افتادن جان حیوانات جنگل و حتی حیوانات نادر و کمیاب می شود.

بنابراین زمان خیلی می تواند باعث مهار کردن آتش شود به همین دلیل نصب ردیاب جی پی اس خودرو روی ماشین آتش نشانی باعث می شود که با استفاده از نقشه جی پی اس نزدیکترین ماشین را به محل مورد نظر اعزام کنید تا با سریعترین زمان ممکن ماشین به محل آتش سوزی برسد و اقدام به مهار آتش کند.

۲-اعزام به موقع:

وجود دستگاه ردیاب GPS خودرو روی ماشین ها باعث می شود که اعزام به موقع و سریع صورت بگیرد و در صورت نیاز اگر متوجه بشوید که محل آتش سوزی نیاز به نیروهای انسانی بیشتری دارد و حتی نیاز به ماشین های سنگین چون بولدزر و تراکتور و… می باشد سریعا ماشین های مورد نظر را که در نزدیکترین نقطه به محل مورد نظر هستند اعزام کنید تا آتش سریعا مهار شود.

.

۳-حفظ جان آتش نشان توسط ردیاب شخصی:

استفاده از ردیاب جی پی اس برای آتش نشان ها از این نظر حائز اهمیت است که شغل آتش نشانی بسیار سخت و خطرناک می باشد و هر آن ممکن است جان آتش نشان به خطر بیفتد بنابراین وجود دستگاه ردیاب شخصی روی آتش نشان ها باعث فراهم شدن امنیت جانی آتش نشان ها می باشد.

کاربرد ردیاب برای نجات جان آتش نشان ها ، بهترین ردیاب خودرو

ردیاب آتش نشان : ممکن است یک آتش نشان مامور مهار یک قسمتی از جنگل شود و در عین حال با آتش سوزی هول ناکی برخورد کند که راهی برای نجات نداشته باشد با نصب ردیاب شخصی شما می توانید تمام تیم آتش نشانی را ردیابی کنید و در صورت بروز حادثه ای سریعا نیروی کمک برای آنها بفرستید و حتی جالب اینکه شما می توانید با دستگاه ردیاب شخصی با آنها تماس بگیرید و از حال آنها مطلع شوید. در صورتی که آتش سوزی در منزل صورت گیرد وقتی که یک آتش نشان وارد آتش می شود تا جان انسانها را نجات دهد مسلما اینکه بتوانید از زنده بودن آنها مطلع باشید حائز اهمیت است و در صورتی که آنها در دامن آتش گیر کنند می توانید سریعا با آنها تماس بگیرید و از وضعیت حال آنها مطلع شوید.

ردیاب آتش نشان

با خرید ردیاب آهنربایی خودرو ، برای ایستگاه آتش نشانی خود سرمایه گذاری کنید

ردیابی GPS برای آتش نشان ها و خودروهای آتش نشانی تا حدودی جدید است، اما ثابت شده است که بسیار سودمند است، هم در رساندن سریعتر خدمه به آتش و هم در ایمن نگه داشتن آنها در هنگام حضور در صحنه.

رایان جی پی اس سیستم های مدیریت ناوگان GPS مقرون به صرفه و موثری را ارائه می دهیم که می تواند برای ناوگان خودروهای آتش نشانی به خوبی کار کند. چه به دنبال ردیابی آتش نشان برای ایمن نگه داشتن خدمه خود باشید و چه می خواهید کامیون های آتش نشانی خود را ردیابی کنید تا مطمئن شوید که از بهترین مسیرها استفاده می کنید و بهترین زمان پاسخگویی، سیستم ما داده ها و قابلیت های ردیابی مورد نیاز را در اختیار شما قرار می دهد. برای نمایش رایگان محصولات ردیابی ناوگان ما امروز با ما تماس بگیرید و تفاوتی که آنها می توانند برای خدمه آتش نشانی شما ایجاد کنند را مشاهده کنید.

بهترین ردیاب آهنربایی خودرو

ردیاب مگنتی ؛ بهترین ردیاب آتش نشان را از کجا تهیه کنیم؟

شما میتوانید با ورود به صفحه اصلی محصولات رایان جی پی اس انواع ردیاب های باسیم کشی و بدون سیم کشی _ ردیاب حیوانات _ ردیاب آهنربایی – ردیاب کودک – ردیاب سالمند _ ردیاب خودرو _ ردیاب موتورسیکلت _ ردیاب کامیون و ردیاب کامیونت _ ردیاب پرتابل _ ردیاب پلیسی و ردیاب مغناطیسی _ ردیاب سگ _ ردیاب گربه _ ردیاب شنوددار و دستگاه شنود _ ردیاب اتوبوس _ ردیاب کیف و چمدان _ ردیاب کوهنورد _ ردیاب کندوعسل و … را مشاهده و بر اساس نیاز خود بهترین ردیاب را از شرکت رایان جی پی اس تهیه نمایید.

 

شما می توانید جهت خرید انواع ردیاب مگنتی خودرو با شماره های موجود در سایت تماس حاصل بفرمایید.