مقالات

ردیاب های جی‌پی‌اس بی سیم در مقابل ردیاب سیم دار ، کدام بهتر است؟

ردیاب سیمی یا ردیاب بیسیم کدام؟

ردیاب خودرو بیسیم بخرم یا ردیاب باسیم کدام بهتر است؟

ردیاب سیمی یا ردیاب بیسیم کدام؟ : با رواج مداوم سرقت و افزایش آمار سرقت خودرو خرید ردیاب اتومبیل سال به سال در حال افزایش است، مشاغل و افرادی که دارای وسایل نقلیه هستند نیاز دارند تا خودروهای خود را در هر زمان و هر مکان پیدا و کنترل کنند و بسیاری از مردم هنگام خرید موقعیت یابی GPS ماشین به این فکر می کنند که کدام نوع جی پی اس سیمی و یا ردیاب بی سیم بهتر است و می تواند برای آنها مفیدتر باشد؟ ما اینجا هستیم تا مزایا و معایب ردیاب سیمی و ردیاب ماشین بیسیم را به طور مفصل برای شما معرفی کنیم.

جدیدترین ردیاب خودرو و موتور

ردیاب جی پی اس سیمی خودرو

GPS سیمی برای اتصال نیاز به یک برق مثبت و یک برق منفی از وسیله نقلیه دارد. توان برق برای روشن شدن ردیاب سیمی توسط خودرو تامین می شود و به طور کلی یک میکرو باتری داخلی وجود دارد که می تواند دستگاه را بین 1.5 ساعت تا 24 ساعت پس از قطع برق کار کند تا از قطع شدن و خاموش شدن ردیاب باسیم جلوگیری کند. ردیاب خودرو باسیم درصورت خرابی خاموش شده و دیگر قادر به ردیابی نیست.

ردیاب سیمی یا ردیاب بیسیم کدام؟

نکات مثبت ردیاب سیمی خودرو

از آنجایی که قدرت کار جی پی اس سیمی می تواند توسط وسیله نقلیه تامین شود، بهترین ویژگی GPS سیمی این است که می تواند در 24 ساعت شبانه روز بدون نگرانی در مورد تمام شدن ناگهانی دستگاه و خروج از خط، مکان یابی را به صورت واقعی پیدا کند. از نظر قدرت سیگنال، سیگنال دستگاه های GPS سیمی نیز قوی تر است نسبت به ردیاب آهنربایی بدون سیم و دقت موقعیت یابی نسبتاً بهتر است.

از نظر عملکرد ، قدرت آنتن جی پی اس ردیاب سیمی بیشتر است ، می تواند موقعیت یابی در بصورت آنلاین و لحظه به لحظه ردیابی کند ، می تواند کنترل برق و قطع سوخت از راه دور ، نظارت بر مصرف سوخت ، تعریف محدوده جغرافیایی ، می تواند هشدار سرعت بیش از حد ، هشدار لرزش هشدار حرکت غیرقانونی … ، دارای نرم افزار جهت نظارت بر خودرو – موقعیت یابی فوری – همچنین می توانید مسیر سفر خودرو را مشاهده کنید.

نکات منفی ردیاب باسیم کشی خودرو

جی پی اس سیمی خودرو برای کارکرد باید به برق یا باطری خودرو متصل باشد، محل نصب به اندازه کافی انعطاف پذیر نیست و فقط در محلی که سیم برق وجود دارد ردیاب نصب می شود، بنابراین به راحتی توسط سارقان محل نصب ردیاب شناسایی شده و عملکرد خود را از دست می دهد. علاوه بر این، بعلت کارکرد مداوم ردیاب سیمی باعث می شود دستگاه همیشه در حالت دریافت/ارسال سیگنال باشد و سارقان می توانند با در دست داشتن دستگاه سیگنال یاب ردیاب را پیدا و جدا کنند.

کاربردهای مختلف ردیاب باسیم خودرو برای مشاغل

ناوگان سازمانی
حمل و نقل مسافر با اتوبوس
ردیابی و شناسایی
حمل و نقل لجستیک گرانبها
ردیابی بار
اجاره خودرو
مدیریت وام خودرو
مدیریت خودروهای شخصی

ردیاب بی سیم خودرو

ردیاب بیسیم خودرو  که عمدتا به نام ردیاب آهنربایی یا ردیاب مگنتی سیار گفته می شود به جی پی اس هایی هستند که دیگر سیم کشی ندارند ، بنابراین نمی تواند منبع تغذیه خارجی دریافت کند و مدت زمان استفاده از دستگاه توسط منبع تغذیه داخلی محدود می شود. عمر باتری ردیاب بی سیم GPS با فرکانس موقعیت یابی تعیین شده توسط مالک تعیین می شود و هر چه فرکانس موقعیت یابی سرعتش بیشتر باشد، عمر باتری کمتر می شود. بنابراین، مکان یاب های بی سیم GPS عموماً از نوع آماده به کار فوق العاده طولانی هستند و می توانند به طور مستقیم برای 3-4 سال بدون تعویض باتری یا شارژ استفاده شوند.

ردیاب سیمی یا ردیاب بیسیم کدام؟

طرفداران ردیاب آهنربایی بدون سیم

زمان موقعیت یابی جی پی اس بیسم آهنربایی قابل کنترل است و دستگاه بلافاصله پس از پایان سیگنال انتقال وارد حالت غیرفعال می شود. تنظیم انعطاف پذیر می تواند تا حد زیادی از تداخل سپرهای سیگنال و القای آشکارسازهای سیگنال جلوگیری کند و باعث بهبود بیشتر در جهت جلوگیری از دستکاری دستگاه شود.

GPS بی‌سیم می‌تواند بدون نصب باشد، زیرا بدون سیم‌کشی است ، بنابر این نصب ردیاب GPS بی‌سیم مشمول محدودیت‌های برق خودرو نخواهد بود، می‌توان آن را در هر موقعیتی از خودرو با کمک مغناطیسی قوی قرار داد. کسانی که خودرو های لوکس دارند و نگران گارانتی یا دستکاری سیستم برق خودروی خود هستند میتوانند با خرید ردیاب بدون سیم خیال خود را چه بابت امنیت و چه از لحاظ عدم تداخل در سیستم برق و گارانتی خودرو راحت کنند.

همچنین ردیاب بیسیم خودرو دیگر نیاز به مهارت خاصی برای نصب ندارد و شما براحتی میتوانید ردیاب را بر روی هر مکانی از خودرو نصب و پنهان کنید. همچنین دارندگان چند خودرو نیز از دیگر طرفداران این ردیاب آهنربایی می باشند چراکه با خرید یک ردیاب بدون سیم میتوانند ردیاب را در هر زمان از یک خودرو به خودروی دیگر انتقال بدهند یا در زمان فروش خودرو براحتی میتوانید ردیاب را از خودرو جدا کنید و برای سایر مصارف شخصی خود استفاده نمایید.

مشخصات ردیاب آهنربایی

 مزایای ردیاب بدون سیم برای موتورسیکلت

یکی از بزرگترین مزیت های ردیاب بدون سیم برای دارندگان موتورسیکلت هست. کسانی که موتور های سنگین دارند و یا موتور سیکلت خود را هفته یا دو هفته ای یکبار روشن می کنند مدام استرس این را دارند که با نصب جی پی اس و ردیاب موتورسیکلت با سیم باطری آنها خراب شود. شما می توانید با خرید ردیاب شارژی بدون سیم برای موتورسیکلت خود دیگه نگران خوابیدن باطری نباشید چراکه این ردیاب بدون اتصال به باطری موتور شما کاملا اختصاصی و مجزا عمل میکند و هیچگونه تداخلی یا نوسانی در برق و باطری موتور شما ندارد.

ردیاب سیمی یا ردیاب بیسیم کدام؟

نکات منفی ردیاب بیسیم خودرو

در مقایسه با جی پی اس های سیمی ، ردیاب بی سیم باید مدام برای شارژ کردن از خودرو یا موتورسیکلت خارج و در خانه بستگی به نوع باطری و مدل خریداری شده از 3 ساعت الی 17 ساعت به شارژ زده شود تا باطری ردیاب مگنتی فول شارژ شده و مجدد در خودرو کارگذاشته شود. پایین تر بودن دقت در ردیابی با درصد خطای بیشتر نسبت به ردیاب باسیم کشی و حالت آپدیت طولانی تر نسبت به ردیاب باسیم از نقاظ ضعف این نوع ردیاب می باشد.

کاربرد های ردیاب بدون سیم خودرو

اجاره خودرو
مدیریت وام خودرو
ردیابی و شناسایی خودروهای شخصی
حمل و نقل لجستیک گرانبها
حمل و نقل مسافر با اتوبوس
ردیابی بار

ردیاب سیمی یا ردیاب بیسیم کدام؟

نتیجه برای خرید ردیاب باسیم کشی یا ردیاب بیسیم خودرو

ردیاب سیمی یا ردیاب بیسیم کدام؟ : به طور کلی، “همه چیز دارای مزایا و معایبی است”، تمرکز انتخاب محصول بر مناسب بودن و نحوه جلوگیری از کاستی است. در برخی از خودروهای خاص و سناریوهای کاربردی، صاحبان وسایل نقلیه باید با توجه به مزایا و معایب مکان یاب، دستگاه GPS مناسب برای وسایل نقلیه خود را انتخاب کنند تا بتوانند با نیمی از تلاش دو برابر نتیجه بگیرند. امروزه بسیاری از مدیران ناوگان نصب مکان یاب GPS سیمی و بی سیم را برای محافظت مضاعف انتخاب می کنند.

1 دیدگاه در “ردیاب های جی‌پی‌اس بی سیم در مقابل ردیاب سیم دار ، کدام بهتر است؟

نظرات بسته شده است.