مقالات

ردیاب ها چقدر دقیق هستند و قابل اعتماد؟

دقت ردیاب های خودرو چقدر است و چه ردیابی دقیق تر است

ردیاب GPS خودرو می تواند ابزار مفیدی باشد. اما دستگاه های ردیاب خودرو چقدر دقیق است ؟ پیشرفت‌های فناوری در مورد دستگاه‌های ردیابی GPS و اثربخشی آنها، بحث قانونی بودن این دستگاه‌ها را به طور گسترده در سراسر کشور شناخته شده است. با این حال، بسیاری از مردم هنوز باید بیاموزند که در مورد استفاده از دستگاه های ردیابی GPS باید خط را در کجا ترسیم کرد.

به طور کلی، این فناوری ارزشمند است و می تواند برای منافع بیشتر توسط افرادی که به آن نیاز دارند استفاده شود. ما باید مراقب باشیم که چقدر اجازه می دهیم برای حفظ حریم خصوصی خود پیشرفت کند و صحت داده های آن را ارزیابی کنیم. عوامل زیادی می توانند بر دقت دستگاه ردیابی GPS تأثیر بگذارند، از جمله دستگاه فرستنده. هنگامی که عملکرد سیستم ردیابی GPS مورد بحث قرار می گیرد، باید این مسائل در نظر گرفته شود.

GPS گاهی اوقات ممکن است در ارائه اطلاعات نادرست مقصر باشد، اما معمولاً به دلیل این عوامل خارجی این کار را انجام می دهد. این نادرستی ها دقت کلی سیستم ردیابی GPS را به خطر نمی اندازد.

ردیاب خودرو چقدر دقیق است

فناوری دستگاه ردیابی GPS: اصول اولیه

دستگاه ردیابی GPS دستگاهی است که به شما امکان می دهد مکان دقیق وسیله نقلیه خود را کنترل کنید. این دستگاه معمولاً شامل یک فرستنده و گیرنده با باتری است که روی داشبورد نصب شده است، که سیگنال‌های ماهواره‌هایی را که به دور زمین می‌چرخند، ارسال و دریافت می‌کنند. ردیاب جی‌پی‌اس می‌تواند اطلاعاتی در مورد مکان وسیله نقلیه شما ارائه دهد و یک رکورد کامل از سفرهای آن به شما ارائه دهد.

دستگاه های ردیاب GPS استاندارد صنعتی برای صاحبان خودروهایی هستند که می خواهند از وسایل نقلیه خود مراقبت کنند. این دستگاه‌ها را می‌توان در اندازه‌های مختلف خریداری کرد، از آن‌قدر کوچک که جاکلیدی شما را جا می‌دهد تا خیلی بزرگ برای نصب روی شیشه جلو. جهت مشاهده و آشنایی با کارکرد ردیاب کوچک میتوانید بر روی نوشته آبی کلیک کنید.

اهمیت دقت دستگاه ردیابی GPS

دقت دستگاه ردیاب GPS یکی از مهم ترین جنبه های دستگاه است. یک ردیاب GPS خوب حتی ارزانترین ردیاب خودرو می تواند شما را در هر زمان و مکانی ردیابی کند. توجه به این نکته ضروری است که اکثر ردیاب های GPS نمی توانند وسیله نقلیه را در صورت حرکت نکردن ردیابی کنند. این بدان معنی است که اگر ماشین خود را در خیابان پارک کنید، هیچکس نمی تواند آن را پیدا کند.

بهترین راه برای شروع استفاده از دستگاه ردیاب GPS، تهیه مدلی با حداکثر برد حداقل 3 مایل یا 4 کیلومتر است. این تضمین می‌کند که می‌توانید حتی زمانی که خودروی خود را در مکانی دورافتاده پارک کرده‌اید، مانند گاراژ یا حیاط خلوت، مراقب خودروی خود باشید.

عوامل موثر بر دقت دستگاه های ردیابی GPS

در اینجا چند نکته مهم وجود دارد که قبل از خرید ردیاب GPS باید در نظر بگیرید:

عمر باتری

یکی از ویژگی‌های خوب اکثر ردیاب‌ها مانند جی پی اس موتور رایان  این است که باتری‌های قابل شارژی دارند که عمر طولانی دارند. عمر باتری به مدل انتخابی شما و تعداد دفعات استفاده از آن بستگی دارد. به عنوان مثال، برخی از مدل‌ها بین شارژ تا یک سال عمر باتری را ارائه می‌کنند، در حالی که برخی دیگر قبل از نیاز به شارژ مجدد، فقط چند روز استفاده می‌کنند.

محدوده فاصله

ردیاب های GPS فقط می توانند وسیله نقلیه شما را در محدوده آن به طور دقیق ردیابی کنند. اگر می خواهید ردیاب شما ماشین شما را از نقطه A تا نقطه B ردیابی کند اما برعکس آن را ردیابی کند، تنها در صورتی کار می کند که هر دو نقطه در محدوده خود باشند.

قدرت سیگنال ماهواره ای

موقعیت یابی ماهواره ای یک عنصر ضروری در دقت دستگاه ردیابی GPS است. توزیع ماهواره ها بسیار مهم است زیرا بر قدرت سیگنال روی دستگاه تأثیر می گذارد. برای دقت بالای GPS به حداقل سه ماهواره نیاز دارید.

Dead Reckoning چیست؟

دستگاه‌های ردیابی GPS Dead Reckoning به توانایی یک دستگاه GPS برای تعیین مکان آن بر روی کره زمین، حتی زمانی که هیچ سیگنالی در دسترس نیست، اشاره دارد. با استفاده از محاسبه مرده، واحد GPS می تواند موقعیت خود را با جمع کردن تمام مکان های شناخته شده سایر دستگاه های مجهز به GPS در محدوده تخمین بزند.

Dead reckoning یک تکنیک ناوبری است که از گیرنده GPS برای محاسبه موقعیت آن بر اساس قدرت سیگنال سیستم موقعیت یابی ماهواره ای (SPS) استفاده می کند. گیرنده GPS با در نظر گرفتن زمان رسیدن سیگنال به گیرنده GPS با استفاده از سیگنال های 2 یا چند ماهواره موقعیت فعلی خود را محاسبه می کند.

دقت ردیاب خودرو به عوامل مختلفی بستگی دارد :

نوع دستگاه (ردیاب آهنربایی یا ردیاب باسیم کشی و نصبی )
دمای عملیاتی و ارتفاع منبع برق
سرعت سفر

سپس گیرنده ها از این اطلاعات برای تعیین مکان خود با مقایسه فاصله خود از هر ماهواره استفاده می کنند. Dead reckoning تنها از سیگنال یک ماهواره استفاده می کند و سیگنال های دیگر، مانند سیگنال های برج های تلفن همراه یا نقاط دسترسی WiFi را در نظر نمی گیرد.

به عنوان مثال، فرض کنید در شهری با ساختمان های بلند زیاد و بدون ساختمان بلند بیرون هستید. در این صورت، GPS شما تنها زمانی قادر به خواندن دقیق موقعیت مکانی خواهد بود که اشیاء کمتری در راه باشد. برای محاسبه مکان دقیق باید سیگنال های ماهواره ای بیشتری دریافت کند.

ردیاب خودرو چقدر دقیق است

نتیجه : ردیاب خودرو چقدر دقیق است ؟

همانطور که دستگاه های ردیابی GPS تکامل یافته اند، آنها در ارائه اطلاعات دقیق برای کمک به حل و فصل تحقیقات بهتر شده اند. برای افسران امنیتی ضروری است که بتوانند به اطلاعاتی که این دستگاه ها ارائه می دهند اعتماد کنند. هنگامی که اطلاعات نادرست مخابره می شود، نه تنها به افسر آسیب وارد می کند، بلکه هرگونه مأموریت جستجو و نجات را نیز به خطر می اندازد. در حالی که راه‌های زیادی برای ردیابی مکان سوژه وجود دارد، پیشرفت‌های فناوری منجر به افزایش اتکا به دستگاه‌های ردیابی GPS در تلفن‌های همراه GPS شده است.

خرید ردیاب خودرو آنتی هک دار یک سرمایه گذاری ارزشمند برای هر کسی است که به دنبال نظارت بر فعالیت های کارکنان خود است. فناوری به طور فزاینده‌ای در حال پیشرفت است و ویژگی‌های بسیاری را برای کمک به کسب‌وکارها در ایجاد سیستم‌ها و برنامه‌هایی ارائه می‌کند که به بهترین وجه از کسانی که به آنها خدمت می‌کنند پشتیبانی می‌کند. در نهایت، تصمیم گیری می تواند دشوار باشد، اما نتیجه حاصله می تواند بسیار زیاد باشد.