مقالات

ردیاب جی پی اس ضد آب برای شناگران

ردیاب ضد آب غواصی

کاربرد ردیاب برای غواصان جهت موقعیت یابی

ردیاب ضد آب غواصی : از همه چیزهایی که غواصان از آن می ترسند، هیچ کدام ترسناک تر از احتمال سرگردان شدن در دریا نیست. این یک نگرانی بیهوده نیست، زیرا مهم نیست که چقدر اقدامات احتیاطی توسط اپراتورهای قایق انجام می شود، این اتفاق می افتد. غواصان بوسیله ردیاب ضد آب می توانند به نرم افزار متصل و به موقعیت دسترسی پیدا کنند که می تواند موقعیت آنها را در دریا ردیابی کند و در صورت خطر به خدمات اضطراری هشدار دهد. قابلیت هشدار اضطراری ردیاب با قابلیت تحمل عمق 500 متری موقعیت کاربر را در مواقع خطر به مخاطبین یا خدمات اضطراری انتخابی ارسال می کند.

اگر غواصی در زیر آب گیر افتاده باشد، می توانند با ضربه زدن به دستگاه و فرستادن آن به سطح، سیستم اضطراری را فعال کنند. به لطف کمک شناور داخلی، دستگاه باید به سرعت به سطح برخورد کند و به طور خودکار سیگنال اضطراری ارسال کند. همچنین می تواند مشخصات عمق غواص را در هنگام رفتن به زیر آب ردیابی کند. بعداً، آنها می توانند از برگه تاریخچه غواصی در برنامه مرتبط به این اطلاعات دسترسی داشته باشند و یک نمایه شخصی از فعالیت های خود ایجاد کنند که می تواند با دیگران به اشتراک گذاشته شود.

ردیاب ضد آب غواصی

چرا شناگران به ردیاب ضد آب غواصی نیاز دارند؟

ردیاب ضد آب غواصی : رها شدن غواص در دریا یک اتفاق غیر معمول است، اما غواصان گم می شوند. عکاسان زیر آب می‌خواهند در جایی غواصی کنند که حیات دریایی فراوان است و اغلب این مکان‌ها جریان‌های قوی دارند. بسته به موقعیت مکانی، راه های زیادی برای رسیدگی به این موضوع وجود دارد. معمولاً این شامل یک SMB (Surface Marker Buoy) ایمنی است. SMB ها دارای یک دریچه فشار فشار هستند و می توان آن را قبل از اتصال به قرقره غواصی در زیر آب باد کرد.

هنگامی که نشانگر بالای آب قرار گرفت، غواص به آرامی به سمت سطح می رود. اگر رفع فشار لازم است باید تحت SMB تکمیل شود تا قایق بتواند غواص را ردیابی کند. سوسیس های ایمنی شیر فشاری ندارند، بنابراین باید روی سطح باد شوند تا قایق بتواند غواص را تشخیص دهد. در یک جریان، غواص همچنان می‌توانست از دید دور شود، حتی زمانی که روی یک نشانگر نارنجی به طول هفت فوت نگه داشته شود.

ردیاب ضد آب غواصی

روش کار در اینجا به این صورت است که قایق غواصی یک خط را به کشتی شکسته متصل می کند، که سپس به قایق غواصی متصل می شود. در بسیاری از کشتی های غرق شده محبوب، یک لنگر دائمی در محل قرار داده شده است. قایق غواصی فقط باید انتهای یک خط را روی یک شناور بردارد و آن را به قایق غواصی متصل کند. در کشتی‌های دورافتاده‌تر، یکی از خدمه باید به سمت غرق شده شیرجه بزند و یک خط وصل کند. این “تنظیم قلاب” نامیده می شود. پس از انجام این کار، غواصان فرود خود را در این خط آغاز می کنند. هنگامی که شیرجه به پایان می رسد، آنها خط را پیدا می کنند و دوباره به سطح بالا می روند. اگر دید ضعیف است، پیدا کردن راه بازگشت چندان آسان نیست.

همچنین، اگر دریاها مواج شوند، خط ممکن است شکسته شود. هنگامی که این اتفاق می افتد، غواص باید SMB را به یک قرقره وصل کرده و شناور را باد کند. در شمال شرقی، به این “تیراندازی به کیسه” می گویند. پس از رسیدن به سطح، خط به کشتی شکسته گره خورده است. به این ترتیب غواص راه امنی برای رسیدن به سطح دارد. از آنجایی که خط به لاشه متصل است، غواص می داند که به قایق غواصی نزدیک است و آنها نباید از زمین خارج شوند. البته این در یک دنیای کامل است.

ردیاب ضدآب غواص و شناگران چگونه عمل می کند

Sonictek Atlantis یک سیستم ردیابی مفهومی است که به طور ویژه برای غواصان طراحی شده است تا در هنگام زیر آب از آنها استفاده شود. این سیستم به گونه ای طراحی شده است که به غواص کمک کند تا در صورت جدا شدن شریک زندگی خود در زیر آب، آنها را بیابد. این دستگاه از دو دستگاه ساخته شده است، یکی ترانسپوندر است که با مخزن هوا برچسب می خورد و دیگری مانند واحد گیرنده ساعت مچی است.

فرستنده سیگنال صوتی را پس از هر 5 ثانیه تولید شده از پینگر صوتی واقع در داخل ترانسپوندر ارسال می کند. همچنین سیگنال‌ها را از فرستنده دیگری که به مخزن هوای غواص شریک متصل است، دریافت می‌کند. واحد گیرنده اطلاعات را از فرستنده به غواص از طریق امواج فرکانس رادیویی نشان می دهد.

پیدا کردن شناگر در دریا بوسیله ردیاب ضد آب غواصی

ENOS3 یک سیستم نسبتاً شناخته شده است که توسط Seareq، یک شرکت آلمانی تولید کننده تجهیزات ایمنی و نجات، توسعه یافته است. نه از فرکانس 466 مگاهرتز و نه از فناوری AIS استفاده می کند، اما از یک اصل مشابه پیروی می کند. ENOS®-System به کمک موسسات و خدمات نجات وابسته نیست. این شامل دو واحد است، یک گیرنده (بر روی قایق غواصی) و یک یا چند فرستنده (که توسط غواصان حمل می شود).

گیرنده ایستگاه پایه ای است که عملیات نجات از آنجا آغاز می شود. پس از روشن کردن گیرنده، موقعیت خود را با GPS نشان می دهد و آماده دریافت و ارزیابی سیگنال ها از فرستنده(های) ENOS® است. در مواقع اضطراری، فرستنده ها توسط غواصان فعال می شوند. موقعیت GPS آنها توسط یک فرکانس رادیویی بدون مجوز به گیرنده منتقل می شود. موقعیت فرستنده، فاصله و جهت آن به سمت گیرنده، به صورت گرافیکی قابل درک آسان بر روی صفحه نمایش گیرنده نشان داده شده است.

این سیستم امکان واکنش فوری (موقعیت یافتن و یافتن غواص گمشده) را از جانب افرادی که در قایق غواصی هستند را فراهم می کند. اما به یاد داشته باشید: ENOS هیچ خدمات نجاتی را فعال نمی‌کند و موقعیت شما را به کشتی‌های مجاور مخابره نمی‌کند. بنابراین شما برای مکان و نجات به قایق غواصی وابسته هستید. بدون شک یک سیستم بسیار مفید است، اما از آنجایی که همیشه نیاز به گیرنده در یک قایق غواصی دارد، بنابراین به اپراتور غواصی بستگی دارد که در چنین سیستمی سرمایه گذاری کند و آن را در دسترس مشتریان قرار دهد.

ردیاب ضد آب شناگر چگونه موقعیت غواص را اعلام میکند؟

Nautilus Lifeline یک رادیوی شخصی VHF نسخه DSC را در یک محفظه جمع و جور ضد آب که خیلی بزرگتر از یک گوشی هوشمند نیست، ادغام می کند. با چفت شدن پوسته تاشو، می توان دستگاه را تا عمق 425 فوتی برد. روی سطح، می‌توان آن را برای دسترسی به رادیو و کنترل‌های GPS-beacon باز کرد که همگی در برابر پاشش سطحی ضدآب هستند. آنتن بالا می‌آید و کنترل‌های دکمه‌ای قوی عملکردهای مختلف را درگیر می‌کند و به غواصان این امکان را می‌دهد تا با رادیو دو طرفه با قایق پایه خود صحبت کنند یا در صورت اضطراری، مایل‌ها به قایق‌ها درباره موقعیت و موقعیت خود هشدار دهند.

این ارتباط قابل توجه را از طریق چندین عملکرد داخلی انجام می دهد:

دکمه چت.

این می تواند از قبل روی یک فرکانس VHF مشخص انتخاب شود تا امکان برقراری ارتباط دو طرفه بین غواصان یا بین غواصان و قایق فراهم شود.

دکمه قایق.

این دکمه همچنین امکان ارتباط با قایق را فراهم می کند، اما به طور خودکار از کانال 16، کانال بین المللی تگرگ و پریشانی استفاده می کند.

دکمه پریشانی

با فشار دادن دکمه به مدت 3 ثانیه، یک انتقال DCS از پریشانی، ارسال و نمایش یک پیام اضطراری و مختصات GPS شما در رادیوهای دریایی دیگر کشتی ها در شعاع هشت مایلی آغاز می شود.

صفحه نمایش ال سی دی.

در کنار دستگاه یک بازخوانی به وضوح خوانا برای موقعیت GPS ، قفل سیگنال، کانال در حال استفاده، باتری باقی مانده و سایر اطلاعات مهم وجود دارد.

اسپیکر و میکروفون.

این ویژگی‌ها که برای ارسال و دریافت پیام‌ها در حالت شناور روی سطح استفاده می‌شوند، در واقع تا عمق 3 فوتی بدون بسته شدن پوسته تاشو زیر آب می‌روند.

پورت USB.

برای شارژ کردن، دانلود به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار، ثبت سایت‌های غواصی در Google Maps یا سایر گزینه‌های پیشرفته استفاده می‌شود.

باتری.

باتری لیتیوم یونی 1850 میلی آمپر ساعتی انرژی خود را تامین می کند و 24 ساعت انرژی را در حالت پریشانی تامین می کند.

راهنمای خرید ردیاب ضد آب غواصی ، رایان جی پی اس

ردیاب ضد آب غواصی : شما میتوانید با ورود به صفحه اصلی محصولات رایان جی پی اس انواع ردیاب های باسیم کشی و بدون سیم کشی _ ردیاب حیوانات _ ردیاب آهنربایی – ردیاب کودک – ردیاب سالمند _ ردیاب خودرو _ ردیاب موتورسیکلت _ ردیاب کامیون و ردیاب کامیونت _ ردیاب پرتابل _ ردیاب پلیسی و ردیاب مغناطیسی _ ردیاب سگ _ ردیاب گربه _ ردیاب شنوددار و دستگاه شنود _ ردیاب اتوبوس _ ردیاب کیف و چمدان _ ردیاب کوهنورد _ ردیاب کندوعسل و … را مشاهده و بر اساس نیاز خود بهترین ردیاب را از شرکت رایان جی پی اس تهیه نمایید.

 

شما می توانید جهت خرید ردیاب با شماره های موجود در سایت تماس حاصل بفرمایید.