مقالات

از کجا بفهمیم کامپیوتر یا لپ تاپ هک شده است

راه های تشخیص هک کامپیوتر و لپ تاپ

راههای جلوگیری از هک کامپیوتر : پنج سال پیش، اگر فکر می‌کردید که آیا کسی شما را تماشا می‌کند، مردم فکر می‌کردند که شما پارانوئید هستید. اما همه ما باید تا کنون بدانیم که ما به صورت آنلاین تحت نظر هستیم : توسط دولت، توسط موتورهای جستجو مانند گوگل، توسط سایت هایی مانند آمازون و فیس بوک، و احتمالاً توسط شرکت هایی که در آنها کار می کنیم. امروزه، هر دوست پسر حسود، والدین نگران، یا همسایه فضول می تواند به راحتی نرم افزار جاسوسی تجاری را برای جاسوسی از هر کسی که می خواهد خریداری کند.

هک شدن به یکی از بزرگترین تهدیدات قرن بیست و یکم تبدیل شده است و هر سال که می گذرد به رشد آن ادامه می دهد. مانند بسیاری از جنبه های دیگر زندگی مدرن، جرم و جنایت عمدتاً به صورت آنلاین منتقل شده است. متأسفانه، هک کردن اغلب یک چیز ظریف است و همیشه تشخیص آن آسان نیست. این افراد تمام تلاش خود را می کنند تا فعالیت های خود را پنهان کنند، اما با این وجود علائم خاصی نشان داده می شود. اگر بتوانید یاد بگیرید که این علائم هشدار دهنده را تشخیص دهید، می توانید خود را بسیار ایمن تر کنید. همچنین اقدامات پیشگیرانه زیادی وجود دارد که می تواند کمک کند، و ما آنها را نیز پوشش خواهیم داد.

راههای جلوگیری از هک کامپیوتر

 

 

چگونه بفهمیم که سیستم ما هک شده است؟

ناگهان بسیار آهسته شروع به کار می کند و عملکردهایی که زمانی به سرعت اتفاق می افتاد زمان بیشتری می برد. این به خودی خود نشانه ای از جاسوسی بدافزار نیست. اکثر کامپیوترهای قدیمی در طول زمان کند می شوند.
ماوس شما با ذهن خود حرکت می کند: باز کردن، پیمایش و بستن برنامه ها و اسناد.
حساب‌های بانکی آنلاین شما وجوه مفقود یا هزینه‌هایی را نشان می‌دهد که نمی‌شناسید.
ایمیل‌های تأییدیه‌ای از فروشگاه‌ها درباره پرداخت چیزهایی که سفارش نداده‌اید دریافت می‌کنید.
برنامه‌ها به‌طور تصادفی باز می‌شوند یا مواردی را باز می‌بینید که خودتان آن‌ها را باز نکرده‌اید.

 

ظاهر شدن برنامه های جدید

هکرها می‌توانند بر روی کامپیوتر شما به نصب برنامه بپردازند؛ بنابراین می‌توانند به راحتی کارهای خطرناکی انجام دهند. کارهایی نظیر راه اندازی بات نت ها که می‌توانند اطلاعات بانکی و کارت‌های اعتباریتان را بدزدند، کامپیوترتان را خاموش کنند و تمامی اطلاعاتی که به دردشان می‌خورد را استخراج کنند. در مواقعی که شما باید شک کنید، نوار ابزار جدیدی به چشم می‌خورد، هشدارهای آنتی ویروس نا آشنایی دیده می‌شود، پاپ آپ های عجیب و غریبی نمایان می‌شوند و همچنین مرورگرهای جدیدی با انواع هشدارها پدیدار می‌شوند.

این می‌تواند وسوسه انگیز باشد که شما برنامه‌هایی که همیشه می‌خواستید را اتفاقی در کامپیوتر خود پیدا کنید؛ به خصوص اگر آن‌ها تازه، جدید و یا گران قیمت باشند. بنابراین به خاطر داشته باشید که برنامه‌هایی را بر روی کامپیوتر خود نصب کرده‌اید و مواظب هر چیز مشکوکی که می‌بینید باشید.

راههای جلوگیری از هک کامپیوتر

 

پیام اخطار تقلبی آنتی ویروس

پیام های خطری که خیلی ناگهانی روی صفحه مانیتور ظاهر می شود تا به شما بگویند در خطر هستید، همیشه همانی نیستند که به نظر می آید. بعضی از این پیام ها حتی ممکن است از شما برای فعال شدن، درخواست کد فعال سازی بکنند در حالی که بقیه ممکن است از شما بخواهند کلیدی را فشار دهید تا سیستم شما را پاک کنند. تقریبا تمام پیام های آنلاین از این دست تقلبی اند و نباید روی آنها کلیک کنید. اما همین که شما این پیام ها را می بینید به این معناست که احتمالا سیستم تان پیشاپیش آلوده شده است.

بسیار رایج است که هکرها برنامه های آنتی ویروس را ربوده و از آنها به عنوان یک راه برای حمله استفاده کنند. این روش در گذشته بسیار رایج تر بود اما هنوز هم اغلب دیده می شود. معمولاً این نوع پیام‌ها شما را تشویق می‌کنند تا به نوعی اقدام کنید تا به یک هشدار پاسخ دهید. آنها احتمالاً سعی خواهند کرد با این ادعا که تعداد زیادی ویروس در رایانه شما پیدا شده است توجه شما را جلب کنند.

اگر این پیام را مشاهده کردید، به این معنی است که رایانه شما احتمالاً قبلاً ربوده شده است. با این حال، این سوال وجود دارد که این سیستم چقدر به خطر افتاده است. اگر واقعا در وضعیت بدی هستید، احتمالاً نمی توانید مرورگر خود را ببندید یا بیشتر اقدامات دیگر را انجام دهید. در غیر این صورت، به شما توصیه می کنیم هر چیزی را که برای از دست دادن آن خیلی مهم است ذخیره کنید، رایانه را خاموش کنید و سپس همه چیز را از آخرین نسخه پشتیبان خود بازیابی کنید.

 

راههای جلوگیری از هک کامپیوتر

 

برنامه های حفاظتی غیرفعال شده اند

اکثر هکرها افرادی هستند که اطلاعات زیادی در مورد رایانه دارند. از آنجایی که آنها خیلی بیشتر از شما (احتمالا) در مورد رایانه می دانند، گاهی اوقات ممکن است واکنش های شما را پیش بینی کنند و برای آنها آماده شوند. این چیزی است که شما فقط از باهوش ترین هکرها خواهید دید، اما هنوز هم اغلب اتفاق می افتد. بنابراین، هنگامی که یک هکر سیستم شما را نقض می کند، می داند که شما در نهایت خواهید فهمید. آنها همچنین می دانند که شما احتمالاً به عنوان اولین پاسخ به برنامه های امنیتی/حفاظتی خود روی می آورید. اگر این برنامه ها (مانند نرم افزار آنتی ویروس، اسکنرهای بدافزار، مدیر وظیفه یا ویرایشگر رجیستری) همراه با بقیه سیستم در معرض خطر قرار گرفته باشند، مزاحم می تواند آنها را غیرفعال کند.

 

ناگهان سرعت عملکرد سیستم کند میشود

اگر اخیرا سرعت کامپیوتر شما و یا اتصال به اینترنت آن کندتر از گذشته شده است، این امکان دارد شخصی از قدرت کامپیوتر و یا پهنای باند اینترنتتان استفاده می‌کند. بسیاری از هکرها با نصب و اجرای یک اپلیکیشن در پس زمینه کامپیوتر قربانیان، منابع را در اختیار می‌گیرند و باعث کاهش سرعت همه چیز می‌شوند.

 

البته در اینجا به جز هک شدن کامپیوتر شما، دلایل دیگری نیز می‌تواند برای این کاهش سرعت وجود داشته باشد. کامپیوترها بعضا به خاطر قدیمی بودن نیز با کاهش سرعت مواجه می‌شوند؛ به همین دلیل ما تنها افت ناگهانی را می‌توانیم ملاک هک شدن کامپیوتر قرار دهیم. اگر در طول روز این اتفاق برای شما افتاد، بدان معناست که چیزی مشکوک در جریان است. همین قضیه در مورد سرعت اتصال به اینترنت نیز صدق می‌کند. اگر بیش از حد معمول و بدون استفاده از آن، سرعت اینترنت شما کم شد، این بدان معناست که پهنای باندتان در حال ربوده شدن است.

 

استفاده غیرعادی از دیسک

یک کامپیوتر تنها می‌تواند در یک زمان کارهای زیادی انجام دهد، و این می‌تواند به معنای اشتباه بودن چیزی باشد. هنگامی که یک هکر کنترل سیستم شما را به دست می گیرد (به هر طریقی)، از همان منابع رم و دیسکی که شما استفاده می کنید استفاده می کند. این بدان معناست که استفاده از دیسک شما بسیار بیشتر از حد معمول خواهد بود.

اگر هرگز به استفاده از دیسک نگاه نکرده اید، باید فوراً CTRL+ALT+DELETE را فشار دهید و به مانیتور منبع نگاه کنید. البته استفاده زیاد از دیسک همیشه نشان دهنده این نیست که شما هک شده اید. گاهی اوقات، یک رایانه ممکن است به سادگی برنامه‌های پس‌زمینه زیادی در حال اجرا داشته باشد، و همچنین می‌توان این برنامه‌ها را در صفحه مدیریت وظیفه که به‌تازگی باز کردید بررسی کرد. به دنبال فرآیندهایی باشید که بیشترین درصد استفاده را دارند، زیرا اینها به احتمال زیاد مقصر شما هستند.

 

مشاهده هرزنامه در ایمیل یا شبکه های اجتماعی

اگر در شبکه اجتماعی خود به تازگی تصاویر یا پیام های غیراخلاقی مشاهده می کنید یا ایمیل هایی حاوی مطالبی از این دست دریافت می کنید که مثلا «اگر روی لینک زیر کلیک کنید چه ها می شود» یا مثلا «بشتابید که تصویر فلان بازیگر لو رفت»، به این معنی است که احتمالا اکانت شما آلوده شده است. اگر اکانت ایمیل شما هک شده باشد، حتی ممکن است دوستان شما هم پیام های آلوده ای از سوی شما دریافت کنند که حاوی اینگونه هرزنامه هاست. این موارد زمانی دردسرساز می شود که کنترل اکانت را هم درنهایت از دست بدهید.

راههای جلوگیری از هک کامپیوتر

 

پسورد اکانت شما تغییر کرده

اگر زمانی که تلاش می کنید به یکی از سرویس های آنلاین خود مثل ایمیل، هاست یا حتی حساب بانکی خود دسترسی پیدا کنید با این پیام که پسورد شما درست نیست مواجه می شوید احتمال زیادی هست که پسورد شما هک شده باشد. البته اگر مطمئن هستید که پسورد را درست وارد کرده اید.

 

عدم توانایی در ورود

شما ممکن است هزاران بار وارد کامپیوتر خود شده باشید ولی حالا پسوردتان کار نمی‌کند. در وهله نخست، احتمال دارد شما یک کلمه را اشتباه زده باشید، پس این بار با دقت بیشتری تلاش کنید تا شاید مشکل شما حل شود. اما اگر باز هم موفق به ورود نشدید، احتمال هک شدن کامپیوتر شما زیاد است. اگر درب ورود کامپیوترتان بر روی شما قفل شده، این بدان معناست که شخصی به آن نفوذ کرده و برای اینکه آزادی عمل بیشتری را در اختیار داشته باشد، جلوی دسترسی شما را گرفته است.

راههای جلوگیری از هک کامپیوتر

 

ناتوانی در خاموش کردن

اگر شخصی کامپیوتر شما را کنترل کند، قصد دارد که همچنان کنترل را در دست داشته باشد و این بدان معناست که کامپیوتر شما نیز بایستی روشن بماند. اگر نمی‌توانید طبق روال عادی و همیشگی کامپیوترتان را خاموش کنید، این امکان وجود دارد که کسی جلوی این کار را می‌گیرد. همچنین طول کشیدن مدت زمان بسیار زیاد برای خاموش شدن نیز می‌تواند نشانه‌ی خطرناکی باشد، چرا که هکر می‌خواهد کمی زمان بخرد تا بتواند کارهای خود را برای انجام در زمانی دیگر ذخیره کند.

 

رفتار عجیب موس کامپیوتر

راههای جلوگیری از هک کامپیوتر : نشانگر موس شما در صفحه به دلخواه خودش حرکت می کند، نه فقط حرکت تصادفی بلکه گاهی حتی برنامه ای را اجرا کرده یا به وب سایتی وارد می شود. خوشبختانه این نوع از هک اتفاق بسیار نادری است.

 

فعالیت‌های حجیم

زمانی که با کامپیوتر فعالیت می‌کنید، عواملی در حال فعالیت در پس زمینه سیستم عامل آن هستند که این امری طبیعیست. اما اگر شما کامپیوترتان را روشن کردید و دیدید چیزی بیشتر از حد معمول در حال فعالیت است، ممکن است چیزی مشکوک وجود داشته باشد. اگر نشانگر ماوس شما، زمانی که آن را لمس نمی‌کنید حرکت می‌کند و یا اگر در هیستوری مرورگر شما آدرس‌هایی یافت می‌شود که هرگز به آنجا سر نزده‌اید، یا اینکه وقتی یک کار ساده همانند چک کردن ایمیل را انجام می‌دهید و هارد دیسک شما به شدت در حال انجام کار است، تمامی این‌ها می‌تواند نشانه‌هایی از هک شدن کامپیوتر شما باشد.

 

هنگامی که مرورگر شما بسته است

راههای جلوگیری از هک کامپیوتر : پنجره های بازشو را مشاهده می کنید همه از تبلیغات پاپ آپ متنفرند. باید تعجب کنید که آیا این تبلیغات تا به حال کسی را متقاعد کرده است که چیزی بخرد زیرا بسیار آزاردهنده هستند. با این حال، تشخیص اینکه آنها از کجا آمده اند معمولاً سخت نیست. به عنوان مثال، اگر در حال مرور یک سایت انیمیشن هستید، و یک پاپ آپ مشاهده می کنید که یک سری انیمیشن محبوب را تبلیغ می کند، احتمالاً هک نیست. یک توضیح منطقی برای آن وجود دارد، پس زیاد نگران نباشید.

 

با این حال، گاهی اوقات می توانید این تبلیغات پاپ آپ را زمانی که حتی از مرورگر استفاده نمی کنید دریافت کنید. همچنین ممکن است پاپ آپ های متناقضی دریافت کنید که هیچ ارتباطی با سایت هایی که بازدید کرده اید ندارد. هر یک از اینها پرچم های قرمز بزرگی است که شخصی سیستم شما را با ابزارهای تبلیغاتی آلوده کرده است. ابزارهای تبلیغاتی مزاحم نوع خاصی از بدافزار هستند که برای غرق در تبلیغات شما ساخته می شوند. اگر اینطور است، باید لیست برنامه خود را مرور کنید و ببینید آیا چیز جدید یا مشکوکی اضافه شده است.

راههای جلوگیری از هک کامپیوتر

 

علامت هایی دیگر که نشان می دهند کامپیوتر شما هک شده است

• برخی از برنامه ها یا فایلها کار نمی کنند یا باز نمی شوند.
• برخی از فایلها بدون خواست و اجازه شما از سیستم پاک شده اند.
• رمزهای عبور عوض شده اند.
• برخی از اطلاعات کامپیوتر شما در شبکه (معمولا اینترنت) قرار داده شده اند در حالیکه شما اجازه این کار را نداده اید.
• برنامه هایی را در سیستم خود می بینید که خودتان آنها را نصب نکرده اید.
• در حالی که مشغول به انجام کاری هستید کامپیوتر شما مدام سعی دارد به شبکه متصل شود.
• محتویات فایلها بدون خواست شما تغییر یافته اند.

راههای جلوگیری از هک کامپیوتر

 

بررسی پورت های فایروال

راههای جلوگیری از هک کامپیوتر : اگر در مرحله اول به نرم افزار خاص و مشکوکی برنخوردید این بدین معنا نیست که سیستم شما از هرگونه نرم افزار جاسوسی پاک است ، باید بررسی ها بیشتر و پیچیده تری بر روی سیستم خود انجام دهید.
پورت ها به زبان ساده باعث ایجاد ارتباط بین کامپیوترها برای تبادل اطلاعات میشوند، همانطور که میدانید فایروال ویندوز در حالت پیشفرض برخی از پورت های ارتباطی را به دلایل امنیتی بلاک کرده است ، خب پس به طور مثال اگر شما یک وب سایت را از طریق پروتوکل ftp اداره نمیکنید چرا باید پورت ۲۳ شما باز باشد ؟

برنامه های جاسوسی باید از طریق یکی از پورت های باز سیستم شما به تبادل اطلاعات بپردازند ، شما میتوانید  با مراجعه به Control Panel > Windows Firewall و کلیک بر روی
Allow a program of feature through Windows Firewall  پنل سمت چپ تمامی پروتوکل و پورت های باز سیستم و برنامه هایی که با آنها ارتباط دارند را چک کنید.

راههای جلوگیری از هک کامپیوتر

 

استفاده از نرم افزار های Anti Rootkits

راههای جلوگیری از هک کامپیوتر : با توجه به استفاده از نرم افزار های فوق باز هم ممکن است برنامه مخرب در سیستم شما وجود داشته باشد ، دسته دیگری از نرم افزار های جاسوسی و مخرب وجود دارند که به آنها rootkit گفته میشود و بسادگی قابل نمایش نیستند. اگر پردازشی مشکوکی در سیستم نبود باید به سراغ آنتی روتکیت ها برویم و اینکار را با ابزار قدیمی مایکروسافت به اسم Rootkit Revealer انجام میدهیم.همچنین میتوانید از نرم افزار های بسیار خوب و منتخب Malwarebytes Anti-Rootkit Beta  و یا GMER هم برای اینکار استفاده کنید.

پس از نصب و اجرا یکی از نرم افزار ها ، اگر آنها بعد از اسکن در سیستم شما چیزی پیدا کردند و اخطار دادند که آن را حذف کنید حتما اینکار را انجام دهید.

در صورتی که هر یک از نشانه های فوق را مشاهده کردید، گام های زیر بردارید :

گام اول:

اگر گمان می کنید که هکر هنوز در کامپیوتر است، فورا اتصال خود را از اینترنت قطع کنید.

گام دوم:

بررسی کنید که آیا برنامه جدیدی (از قبیل برنامه های ضد ویروس یا ضد جاسوس) در سیستم نصب شده است یا نه همچنین بررسی کنید که آیا برنامه هایی هستند که درست باز نشده یا اجرا نشوند؟

گام سوم:

روی هیچ چیز کلیک نکنید. با کمک Ctrl+Shift+Escap پنجره Task Manager را باز کنید.

فایلی که به آن مشکوک هستید را در فهرست نرم افزارهای در حال اجرای خود پیدا کرده و ببندید.

پیدا کردن آن نباید چندان سخت باشد چون معمولا بار پردازشی زیادی می برند.

سپس کامپیوتر خود را ری استارت کرده و با نگه داشتن کلید F8 در زمان بوت شدن سیستم وارد محیط Safe Mode شوید. در اینجا با آنتی ویروس یا هر نرم افزار ایمنی دیگر سیستم خود را اسکن کنید و بدافزار یافت شده را پاک کنید.

پس از آن بهترین کار این است که اگر قبلا بک آپی از سیستم گرفته اید آن را دوباره ذخیره کنید و امیدوار باشید که از شر بدافزار فوق خلاص شده اید.

راه های تشخیص هک کامپیوتر و لپ تاپ

 

چنـد توصـیه برای امنیت هرچه بیشتر کامپیوتر شما از هک شدن :

راههای جلوگیری از هک کامپیوتر  : توجه داشته باشید که پیشگیری بهتر از درمان است. بنابراین آنتی ویروس و نرم افزار های امنیتی خود را همواره آپدیت کنید. از فایلهای مهم خود (مثل عکسهای خانوادگی) در یک پوشه رمزنگاری شده یو اس بی تهیه کرده و به خوبی از آن نگه داری کنید. برای آنکه در هنگام هک شدن، مجبور به تعویض یا نصب دوباره ویندوز نشوید، از نرم افزار هایی که امکان تهیه پشتیبان و بازیابی ویندوز را دارند استفاده کنید. به هر سایت دانلودی اطمینان نکنید. سایت های دانلود غیر معتبر ممکن است خواسته یا ناخواسته حاوی فایل های مخرب و آلوده باشند.

 

هر جا که ممکن است از رمزگذاری استفاده کنید

ما مطمئن هستیم که قبلاً در مورد رمزگذاری شنیده اید، همانطور که معروف است. این روشی برای پنهان کردن داده های رایانه ای با درهم کردن آنها است. فقط با رمز عبور می توان آن را از حالت رمز خارج کرد و این یکی از دلایلی است که به شما توصیه کرده ایم رمزهای عبور طولانی و پیچیده ایجاد کنید. در بسیاری از موارد، آن رمز عبور تنها چیزی است که از سیستم شما محافظت می کند. رمزهای عبور، البته، زمانی که توسط رمزگذاری پشتیبانی می شوند، بسیار قوی تر هستند. اگر واقعاً حداکثر امنیت را می خواهید، باید هم از رمزگذاری دیسک و هم از رمزگذاری شبکه استفاده کنید.

 

رمزگذاری دیسک تنها زمانی ارزشمند است که کل هارد دیسک رمزگذاری شده باشد، که می تواند مشکل ساز باشد زیرا بخش های بوت نمی توانند رمزگذاری شوند. بنابراین، ممکن است بخواهید پارتیشن بوت خود را در یک دستگاه جداگانه نگه دارید. در مورد رمزگذاری شبکه، دو کار آسان وجود دارد که می توانید انجام دهید. ابتدا برای یک سرویس VPN ارزان ثبت نام کنید. این ساده ترین راه برای رمزگذاری اتصالات شما تا حد زیادی است. یک سرویس VPN از یک “تونل” مجازی از داده های رمزگذاری شده برای فعال کردن ارتباطات خصوصی بین شما و هر سایتی که استفاده می کنید استفاده می کند. همچنین باید یک افزونه رایگان مرورگر به نام HTTPS Everywhere دانلود کنید. این اطمینان حاصل می کند که مرورگر شما در صورت امکان از گزینه های رمزگذاری شده استفاده می کند.

راههای جلوگیری از هک کامپیوتر

 

اجازه ندهید سیستم شما بیش از حد به هم ریخته شود

با گذشت زمان، رایانه‌ها تمایل دارند که با انواع باقیمانده‌ها مملو شوند. اینها ممکن است برنامه‌هایی باشند که دیگر از آنها استفاده نمی‌کنید، بقایای برنامه‌های قدیمی که حذف کرده‌اید، فایل‌های اسناد قدیمی و انواع چیزهای دیگر. وقتی خانه شما به این صورت “کثیف” است، برای کسی راحت تر است که بدون شناسایی به آن نفوذ کند. به هر حال، خانه کثیف مکان های بسیار بیشتری برای پنهان شدن دارد. شما باید به طور دوره ای یک “ممیزی بهره وری” در رایانه خود انجام دهید. ما این اصطلاح را اختراع کردیم، پس زحمت جستجوی آنلاین آن را نداشته باشید. این فقط یک اصطلاح برای آن مواقعی است که به سیستم رایانه خود نگاه می کنید و ارزیابی می کنید که چه چیزی را می خواهید حفظ کنید و چه چیزی را می توانید حذف کنید.

 

پس از انجام این کار، باید درایو را شلوغ کنید. این نه تنها به شما کمک می کند تا از فضای خود به طور موثرتر استفاده کنید، بلکه شکاف های کمتری را ایجاد می کند که یک مزاحم می تواند در آنها دیده نشود. یک سیستم به خوبی سازماندهی شده همچنین رسیدگی به مشکلات را در صورت بروز آسان تر می کند. به عنوان مثال، اگر یک برنامه بدافزار به طور مخفیانه روی دستگاه شما نصب شده باشد، لیست کوتاه تری برای مطالعه خواهید داشت. اگر تعداد زیادی پسوند مرورگر استفاده نشده ندارید، تشخیص اینکه کدام یک باعث ایجاد مشکل شده است آسان تر خواهد بود. هر دوی اینها فقط نمونه های تصادفی هستند، اما ما فکر می کنیم که شما متوجه موضوع شده اید.

 

همیشه از رمزهای عبور قوی برای کامپیوتر استفاده کنید

راههای جلوگیری از هک کامپیوتر : اگر مانند اکثر مردم هستید، احتمالاً از رمزهای عبور آنلاین زیادی استفاده می کنید. تقریباً هر سرویس آنلاین به یکی نیاز دارد، و پیگیری همه آنها می تواند دشوار باشد. برای مقابله با این مشکل، اکثر مردم یکی از دو کار را انجام می دهند. آنها یا از رمز عبور یکسانی برای همه چیز استفاده می کنند، یا از رمزهای عبور ساده ای استفاده می کنند که به راحتی به خاطر سپرده می شوند (مثل تولد فرزند شما یا موارد دیگر). هر دوی این رویکردها ایده های بدی هستند.

یک رمز عبور خوب باید حداقل 15 تا 20 کاراکتر داشته باشد، حروف بزرگ و کوچک داشته باشد، شامل اعداد و نمادها باشد و نباید حاوی کلمات رایج در هیچ زبانی باشد. برنامه های شکستن رمز عبور می توانند همه آن کلمات رایج را جستجو کرده و آنها را در عرض چند دقیقه بررسی کنند. در اینجا یک نکته وجود دارد: کلمات جدیدی اختراع کنید که حتی وجود ندارند. اگر چیزی باشد که می‌توانیم از کدگویان ناواهو در WW2 یاد بگیریم، این است: تنها کد نشکن، کدی است که واقعاً یک کد نیست.

راه های تشخیص هک کامپیوتر و لپ تاپ

 

همه چیز را به روز نگه دارید

راههای جلوگیری از هک کامپیوتر : بسیاری از هک ها و سوء استفاده ها صرفاً به این دلیل رخ داده اند که یک شخص نتوانسته نرم افزار خود را به روز نگه دارد. هر زمان که یک اکسپلویت جدید (به معنی حفره امنیتی) پیدا شود، شرکت‌های نرم‌افزاری برای اصلاح آن عجله می‌کنند و وصله را با به‌روزرسانی بعدی توزیع می‌کنند. متأسفانه، برخی از افراد به‌اندازه کافی سریع به‌روزرسانی را دریافت نمی‌کنند و در نهایت قربانی می‌شوند. خبر خوب این است که این مشکل به راحتی قابل رفع است: فقط مطمئن شوید که همیشه به‌روزرسانی می‌شوید.

 

راه های تشخیص هک کامپیوتر و لپ تاپ

 

دستگاه ردیاب را از کجا تهیه کنیم؟

شما میتوانید با ورود به صفحه اصلی محصولات رایان جی پی اس انواع ردیاب های باسیم کشی و بدون سیم کشی _ ردیاب حیوانات _ ردیاب آهنربایی – ردیاب کودک – ردیاب سالمند _ ردیاب خودرو _ ردیاب موتورسیکلت _ ردیاب کامیون و ردیاب کامیونت _ ردیاب پرتابل _ ردیاب پلیسی و ردیاب مغناطیسی _ ردیاب سگ _ ردیاب گربه _ ردیاب شنوددار و دستکاه شنود _ ردیاب اتوبوس _ ردیاب کیف و چمدان _ ردیاب کوهنورد _ ردیاب کندوعسل و … را مشاهده و بر اساس نیاز خود بهترین ردیاب را از شرکت رایان جی پی اس تهیه نمایید.

 

شما می توانید جهت خرید انواع ردیاب جاسوسی با شماره های موجود در سایت تماس حاصل بفرمای