مقالات

تفاوت بین ردیابی خودرو و نظارت بر ناوگان GPS

تفاوت ردیاب خودرو با نظارت ناوگان

تفاوت ردیاب خودرو با نظارت ناوگان GPS: ردیابی خودرو و نظارت بر ناوگان جی پی اس هر دو راه های عالی برای پیگیری وسایل نقلیه شرکت شما هستند، اما سیستم های بسیار متفاوتی هستند. ردیابی خودرو متکی به یک دستگاه GPS نصب شده در هر وسیله نقلیه است که به روز رسانی ها را به یک مکان مرکزی ارسال می کند. از سوی دیگر، نظارت بر ناوگان GPS بر یک سیستم نرم افزاری متکی است که داده ها را از واحدهای GPS خودروها و سایر حسگرها جمع آوری می کند.

تفاوت های مهمی بین این دو سرویس وجود دارد که می تواند تأثیر زیادی بر کسب و کار شما بگذارد. در اینجا به تفکیک تفاوت‌های بین ردیابی خودرو و نظارت بر ناوگان GPS می‌پردازیم، بنابراین می‌توانید تصمیمی آگاهانه در مورد اینکه کدام سرویس برای نیازهای شما بهترین است، بگیرید.

تفاوت ردیاب خودرو با نظارت ناوگان

سیستم ردیابی خودرو (GPS)

سیستم ردیابی خودرو که به عنوان جی پی اس اتومبیل نیز شناخته می شود، دستگاهی است که موقعیت یک وسیله نقلیه را کنترل می کند. یک ردیاب خودرو را می توان بر روی هر وسیله نقلیه نصب کرد و به اپراتور ناوگان اجازه می دهد تا حرکت وسایل نقلیه خود را در زمان واقعی نظارت کند. سیستم ردیابی خودرو GPS از ماهواره ها برای تعیین مکان، سرعت و جهت وسیله نقلیه در زمان واقعی استفاده می کند. با ردیاب خودرو، اپراتورهای ناوگان می توانند مسیرها را برای رانندگان خود بهینه کنند و در نتیجه سوخت کمتری مصرف شود و مصرف سوخت افزایش یابد.

این اطلاعات هم به صورت آنلاین و هم از طریق برنامه های کاربردی تلفن همراه در دسترس است که به مدیران اجازه می دهد تا کنترل بیشتری بر کسب و کار خود داشته باشند و در عین حال به رانندگان در هنگام برنامه ریزی برای روز کاری خود انعطاف بیشتری داشته باشند. ردیاب های خودرو را می توان برای استفاده شخصی و همچنین تجاری استفاده کرد.

تفاوت ردیاب خودرو با نظارت ناوگان

نظارت بر ناوگان GPS

نظارت بر ناوگان GPS همچنین به عنوان یک سیستم مدیریت ناوگان شناخته می شود. سیستم مدیریت ناوگان شامل ابزارهای تشخیص موتور (OBD)، GPS، دستگاه ها و حسگرهای IoT، ذخیره سازی ابری و محاسبات، و شبکه های داده سلولی است.

هدف یک سیستم مدیریت ناوگان GPS این است که مراقب وسایل نقلیه شما و رانندگان آنها باشد. این را می توان با استفاده از داده های جمع آوری شده از رایانه سواری خودرو که به عنوان تله ماتیک شناخته می شود، انجام داد. تله ماتیک یک فناوری پرکاربرد در دنیای ناوگان خودروهای تجاری است. این به انتقال داده ها از طریق دستگاه های بی سیم در زمان واقعی به یک سازمان اشاره دارد. این با حسگرهایی کار می کند که در خودرو تعبیه شده اند و داده ها را در مورد استفاده از وسیله نقلیه، نیازهای تعمیر و نگهداری و موارد دیگر جمع آوری و ارسال می کنند.

تله ماتیک مدیریت ناوگان چگونه کار می کند:

تفاوت ردیاب خودرو با نظارت ناوگان: ابتدا داده ها از وسیله نقلیه (با استفاده از سنسور و دستگاه GPS) جمع آوری می شود. داده‌های جمع‌ آوری‌ شده شامل موقعیت مکانی GPS و اطلاعات استفاده از وسیله نقلیه مانند سرعت، ترمز شدید و چرخش، و تشخیص خودرو است. سپس این داده‌ها به ابر ارسال می‌شوند، جایی که می‌توان آن‌ها را در زمان واقعی پردازش و ترجمه کرد و سپس در قالبی قابل هضم در یک وب‌سایت یا داشبورد مشاهده کرد.

راه‌حل‌های Telematics با جمع‌آوری، انتقال و همگام‌سازی داده‌ها، اطلاعات بلادرنگی را در مورد آنچه در ناوگان و وسیله نقلیه‌شان در جاده‌ها اتفاق می‌افتد، به مدیران ناوگان ارائه می‌دهد. این راه حل ها به اپراتورهای ناوگان کمک می کند تا اطلاعات مهمی در مورد عملیات، رفتار راننده، ایمنی و سلامت خودرو به دست آورند.

مدیریت ناوگان به کسب و کارها اجازه می دهد تا با بهبود چشمگیر دید خود در عملیات خود با داده های بلادرنگ و کشف راه های جدید برای صرفه جویی در هزینه و زمان، کارایی عملیاتی خود را افزایش دهند. این به شما امکان می دهد تمام جنبه های وسایل نقلیه شرکت خود را در زمان واقعی از هر رایانه یا دستگاه تلفن همراه با اتصال به اینترنت نظارت کنید.

نصب جی پی اس ماشین بهترین ره برای مدیریت ناوگان

تفاوت ردیاب خودرو با نظارت ناوگان: بهترین راه برای نظارت بر ناوگان خود با سیستم مدیریت ناوگان، نصب آن در هر یک از خودروهای شرکت شما است. هنگامی که صحبت از راه حل های ردیابی ناوگان GPS می شود، رایان جی پی اس ارائه دهنده پیشرو است. سیستم ردیابی خودرو GPS ما با نرم افزار فارسی اندروید و IOS با در نظر گرفتن کسب و کار شما ساخته شده است. ما همچنین خدمات نصب را ارائه می دهیم تا بتوانید وسایل نقلیه خود را در سریع ترین زمان ممکن راه اندازی و راه اندازی کنید. امروز از وب سایت ما دیدن کنید تا در مورد اینکه چگونه محصولات ما می توانند به موفقیت کسب و کار شما کمک کنند بیشتر بدانید!

ارزانترین ردیاب خودرو و موتورسیکلت