مقالات

آیا نصب جی پی اس خودرو باعث خراب شدن باتری وسیله نقلیه می گردد؟

تاثیر ردیاب خودرو بر باتری ماشین

تاثیرات ردیاب خودرو بر باتری وسیله نقلیه شما

تاثیر ردیاب خودرو بر باتری ماشین: یکی از اصلی‌ترین دلایلی که افراد درجهت قرار دادن ردیاب‌ و نصب جی پی اس برای خودرو خود مردد هستند، تأثیر منفی بالقوه بر عمر باتری ماشین است. بنابراین اغلب می شنوید که آنها می پرسند، “آیا GPS ماشین باتری را خالی می کند؟” در این مقاله با رایان جی پی اس همراه باشید:

تاثیر ردیاب خودرو بر باتری ماشین

آیا نصب ردیاب ماشین باتری خودروی شما را خالی می کند؟

برخلاف تصور رایج، جی پی اس خودرو باتری وسیله نقلیه شما را خالی نمی کند. با این حال، اکثر مردم فکر می کنند که اگر باتری خودروی آنها به سرعت در حال اتمام است، دزدگیر یا ردیاب خودرو مقصر می باشد. ردیاب‌های خودرو اغلب قربانی یک باتری خراب خودرو هستند. با این حال، بعید است که علت نصب ردیاب باشد. اکثر ردیاب های خودرو باتری های جداگانه خود را دارند، بنابراین حتی نیازی به اتصال به باتری ماشین خود ندارید. حتی آن دسته از ردیاب‌های خودرو که نیاز به اتصال به باتری خودروی شما دارند، از حداقل انرژی استفاده می‌کنند، که نمی‌توانند به تنهایی باعث خالی شدن باتری شوند.

حقیقت این است که ردیاب GPS باید آخرین چیزی باشد که به ذهن شما می رسد. زیرا اکثر ردیاب‌ مخفی اتومبیل دارای باتری داخلی خود هستند که هنگام خاموش شدن خودرو از آن استفاده می‌کنند. حتی اگر ردیاب هایی مانند ردیاب مدل N305B که باتری بک آپ داخلی ندارند، برای تامین انرژی صرفاً به باتری خودرو متکی است، هنگامی که خودرو خاموش می‌شود، ردیاب وارد «حالت صرفه‌جویی انرژی» می‌شود و تقاضا برای باتری خودرو را به یک کاهش می‌دهد. این حالت مصرف کمترین میزان است.

لیست قیمت ردیاب خودرو

چه چیزی باتری ماشین شما را خالی می کند؟

هر وسیله الکترونیکی در ماشین شما از باتری ماشین به عنوان منبع تغذیه استفاده می کند. که شامل رادیو ماشین، تهویه مطبوع و چراغ های جلو می شود.  وسایل برقی مختلف از انرژی باتری ماشین استفاده می کنند. بنابراین، برای مثال، ساعت ماشین شما بعید است باتری ماشین را خالی کند، اما یک وسیله بزرگتر مانند کولر می تواند. حتی زمانی که موتور شما خاموش است، وسایل خاصی مانند ساعت، زنگ ماشین و ردیاب ماشین GPS همچنان از انرژی باتری ماشین استفاده می کنند. باتری ماشین شارژ خود را از دینام دریافت می کند، بنابراین اگر ماشین شما به مدت یک ماه ثابت بماند، تمام این وسایل الکتریکی با هم می توانند باتری ماشین شما را تخلیه کنند.

چگونه مانع از خوابیدن باتری ماشین شویم؟

موتور را روشن کنید و رانندگی کنید

ماشین خود را برای ماه ها بدون استفاده نگذارید. موتور باتری را دوباره شارژ می کند، بنابراین باید در حال کار باشد در غیر این صورت احتمالاً وقتی چند ماه دیگر از آن استفاده می کنید، باتری خالی خواهید داشت. 10-15 دقیقه رانندگی باید برای شارژ آن کافی باشد.

از سفرهای کوتاه خودداری کنید

اگر باتری خودروی شما در حال حاضر کم است، یک سفر کوتاه بدون اینکه زمان کافی برای شارژ شدن باتری باقی مانده باشد، تخلیه می شود.

از یک شارژر قطره ای استفاده کنید

این شارژرها شارژ آهسته ای را به باتری ماشین شما در مدت زمان طولانی ارائه می دهند.

از وسایلی با باتری جداگانه استفاده کنید

دوربین داش‌کم، ساتناو یا ردیاب خودرو را با باتری داخلی و بدون سیم مانند ردیاب خودرو شارژی تهیه کنید، تا مجبور نباشند از باتری ماشین استفاده کنند.

4 عامل موثر بر عمر باتری خودرو

تاثیر ردیاب خودرو بر باتری ماشین: شاید الان شروع به تعجب کنید. بنابراین، اگر ردیاب ماشین من نیست که باتری من را خالی می‌کند، پس مشکل خالی شدن باتری چیست؟ در اینجا چهار دلیل رایج که بر عمر باتری ماشین شما تأثیر می گذارد آورده شده است:

روشن گذاشتن لامپ ها

قبل از خاموش کردن همه چراغ‌های ماشینتان مطمئن شوید که خاموش هستند. این ممکن است نیاز به معاینه شخصی وسیله نقلیه شما داشته باشد. اگر چراغ‌های شما، به خصوص چراغ جلو روشن است، ممکن است باتری شما به حدی تخلیه شود که نتوانید موتور را بچرخانید.

پایه های باتری خورده شده اند

اتصالات منفی و مثبت پایه های باتری خود را به طور منظم بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که آنها به طور شل وصل نشده اند، در غیر این صورت، به زودی پایه ها خورده می شوند. این مشکل می تواند به برخی از قطعات الکترونیکی خودرو آسیب برساند. بنابراین باید به هر قیمتی از آن اجتناب کرد.

خرابی دینام

دینام بدون اینکه خیلی علمی شود، انرژی مکانیکی موتور را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کند که نور خودرو، فن، کولر، رادیو و سایر اجزای الکتریکی/الکترونیکی خودرو را تغذیه می‌کند و همچنین باتری را شارژ می‌کند. اگر باتری شما به سرعت تمام می شود ، باید سلامت عملکرد دینام در هنگام شارژ کردن باطری خودرو را نیز بررسی کنید.

قدیمی شدن باتری

اکنون راه حلی وجود ندارد: این کار آسانی نخواهد بود. اگر باتری شما قدیمی باشد، در شارژ شدن با مشکل مواجه می شود و به سرعت شارژ می شود. فقط بیرون بروید و یک باتری جدید بگیرید.

تاثیر ردیاب خودرو بر باتری ماشین

بهترین راه برای جلوگیری از مرگ باتری

باتری ها را جدا کنید

این اطمینان حاصل می کند که سیستم الکتریکی انرژی باتری را مصرف نمی کند. فقط پس از وصل مجدد سیم ها به سرباتری باید ساعت ماشین و تنظیمات ضبط را مجدد انجام بدهید که این تنها ایراد است. کلیدهای قطع باتری جایگزین دیگری است که ممکن است در طول تعمیرات معمول بعدی خودرو نصب شود.

باتری ها را شارژ نگه دارید

هنگامی که نیروی کار کافی داشته باشید، خدمه شما می توانند ماهی یک بار باتری ها را شارژ کنند. همچنین گزینه ای برای استفاده از شارژر قطره ای وجود دارد که کارآمدتر است. این با یک هشدار همراه است: از آنجا که برخی از شارژرهای قطره ای مکانیسم خاموش کننده خودکار ندارند، می توانید باتری های خود را بیش از حد شارژ کنید. مشکل دیگری که ممکن است داشته باشید پیدا کردن پریزهایی برای وصل کردن همه آنهاست. با این حال، استفاده از شارژرهای قطره ای خورشیدی، که بدون تأثیر منفی بر هزینه برق شما، برق می دهد، یک راه حل عالی است.

هشدار ولتاژ کم باتری را تنظیم کنید

این کار با کمک یک سیستم GPS قابل اعتماد و سازگار ساده است. بسیاری از ردیاب‌های ماشین (مانند ردیاب اتومبیل رایان جی پی اس مدل N304 ) می‌توانند مدیریت را در صورت کم شدن باتری مطلع کنند. اگر باتری وسیله نقلیه برای مدت زمان طولانی کمتر از ولتاژ مشخص شده باشد، کاربران ردیاب GPS می توانند هشدارهای خاموش/قطع باتری دریافت کنند.

تاثیر ردیاب خودرو بر باتری ماشین

3 نوع باتری برای ردیاب های GPS خودرو

ردیاب‌های GPS خودرو به تعداد زیادی باتری نیاز دارند. بنابراین ما جستجوی خود را به سه موردی که بیشتر استفاده می شود محدود می کنیم.

دوراسل

دوراسل نام تجاری باتری های قابل شارژ است. این یک باتری قلیایی غیر قابل شارژ با توان 1600 میلی آمپر ساعت است. به راحتی قابل تعویض است و معمولاً در بازار قابل دسترسی است.

انرژیزر

انرژیزر کلمه ای است که معانی بسیار متفاوتی دارد. یون های لیتیوم اکثر سلول های الکترولیت را تشکیل می دهند. ظرفیت آن 2500 میلی آمپر ساعت است. اگر از این نوع استفاده می کنید، در صورت سوختن می توانید آن را در هر فروشگاه نزدیک خود جایگزین کنید. اما این باتری قابل شارژ نیست.

لنمار.

این باتری قابل شارژ است (برخلاف انرجایزر و دوراسل). زمانی که موتور در حال کار است، انرژی بسیار کمی از باتری خودرو مصرف می کند و توان آن حدود 1500 میلی آمپر ساعت است.

اطمینان از عدم خراب شدن باطری ماشین با نصب ردیاب

تاثیر ردیاب خودرو بر باتری ماشین: هر خودروی امروزی که برای یک ماه یا بیشتر در حالت بیکار بماند، احتمالاً با از دست دادن باتری مواجه خواهد شد، خواه مجهز به ردیاب خودرو باشد یا نباشد، زیرا رادیوها، ساعت‌ها، زنگ‌ها و حتی دستگاه‌های جی‌پی‌اس همگی مقادیر بسیار کمی از انرژی را مصرف می‌کنند. باتری وسیله نقلیه حتی در حالی که یک ردیاب ماشین احتمالاً مقداری جریان می‌کشد، خودروی بدون ردیاب جی‌پی‌اس در صورت عدم انجام اقدامات احتیاطی با گذشت زمان باتری آن خالی می‌شود.

این مشکل برای وسایل نقلیه موتوری محسوس تر است و بعلت کوچک بودن ظرفیت باتری موتورسیکلت ها امکان خالی شدن و خراب شدن باتری موتورسیکلت بیشتر از خودرو ها است مخصوصا در فصل های سرما که توان جنبش الکترون ها کتر می شود و باتری زودتر شارژ خالی می کنند.

اگر شما موتورسیکلتی دارید که بیش از 7 روز روشن نمی شود بهترین انتخاب برای امنیت موتورسیکلت شما خرید ردیاب آهنربایی موتورسیکلت مدل G907 می باشد که بدون نیاز به سیم کشی یا گرفتن توان باطری بصورت مجزا عمل می کند. شما می توانید جهت خرید این ردیاب با بخش فروش رایان جی پی اس تماس حاصل بفرمایید.

مشخصات ردیاب آهنربایی